3900 تومان
خرید
دانلود کتاب عینیت ایدئولوژی اثر اسلاوی ژیژک PDF
5 امتیاز 4.4 ستاره
0 فروش 76 بازدید
جزئیات محصول
نویسنده اسلاوی ژیژک
مترجم علی بهروزی
زبان پارسی
صفحات 431
پسوند فایل PDF
حجم فایل 11.48 MB
تاریخ انتشار ۱۰ تیر ۱۳۹۸
دسته بندی
برچسب ها

عینیت ایدئولوژی نوشتۀ اسلاوی‌ ژیژک در سال ۱۹۴۹ در لیوبلبانای اسلوونی به دنیا آمده است. دکترای فلسفه‌ اش را در زادگاهش و دکترای روانکاوی‌ اش را بعدا در پاریس (زیر نظر ژاک- آلن میلر) گرفت. در همین دوران بود که از مواضع اولیه مکتب فرانکفورت و «هایدگر گرایان ناراضی» به سوی نظریه‌ هایی متوجه شد که از پاریس صادر میشدند، یعنی به سوی متفکرانی چون لاکان، دریدا، آلتوسر و فوکو. ژیژک یکی از بنیان‌ گذاران «مکتب لاکانی اسلوونی» است که ویژگی اصلی‌ اش برجسته‌ سازی گرایش‌ های فلسفی-سیاسی آثار لاکان میباشد. ژیژک، مانند دیگر اعضای این مکتب در سه جهت عمده فعال بوده است:

عینیت ایدئولوژی اثر اسلاوی ژیژک

۱) قرائتهای لاکانی از فلسفه کلاسیک (به ویژه ایده‌ آلیستهای آلمانی) و فلسفه مدرن؛ ۲) تلاش برای ساخت و پرداخت نظریه‌های لاکانی در باب ایدئولوزی و قدرت؛ ۳) تحلیل‌های لاکانی از فرهنگ و هنر (و به ویژه سینما). ژیژک در دانشگاه‌ های متعددی در اروپا و ایالات متحده تدریس و سخنرانی کرده است. کتاب حاضر (۱۹۸۹) نخستین و مهم‌ ترین کتابی است که ژیژک به انگلیسی منتشر کرده است. این کتاب در عین حال نقشی ماتریسی را دارد که آثار ژیژک همگی به نحوی از آن ریشه گرفته‌ اند.

توضیحات مترجم

کتابی که در دست دارید اثری از اسلاوی‌ ژیژک، فیلسوف و نظریه پرداز سیاسی اسلوونیایی، که آثار خود را در چارچوب مکتب لاکانی نگاشته است. یکی از ویژگی های خاص آثار لاکان، و به طور کلی آثار نظری غرب در قرون جدید، توجه شدیدی است که به مسائل زبان و معنا می شود، یعنی درست همان چیزی که برای ما فارسی زبانها مشکل ساز است. ما، تحت تاثیر بقایای تفکر ما قبل مدرن، معمولا معنای هر کلمه / اصطلاح را عبارت از نوعی مفهوم کلی می دانیم که در پشت هر کلمه، و مستقل از کلمات دیگر، نهفته است…

برای دانلود رایگان ۲۰ صفحه اول کتاب عینیت ایدئولوژی اینجا کلیک کنید

خرید

محصولات پر فروش

پرفروش ترین کتاب های فروشگاه ما

دانلود کتاب زن بودن نوشتۀ تونی گرنت

کتاب زن بودن رویکردی استثنایی نسبت به زنانگی ترسیم می‌کند. به ز... 

دانلود کتاب بهترین سال زندگی تو

بهترین سال زندگی تو روشی اثبات شده برای رسیدن به اهداف بزرگ در... 

زنان زیرک چرا مردان عاشق زنان زیرک می‌شوند؟

زنان ‌زیرک یا چرا مردها عاشق زنان زیرک می‌شوند؟ کتابی روان‌ ش... 

دانلود کتاب چگونه با هرکسی صحبت کنیم

چگونه با هرکسی صحبت کنیم: ۹۲ راهکار ساده برای رسیدن به موفقیت ب...