4900 تومان
خرید
دانلود کتاب عشق و اراده اثر رولو می PDF
2 امتیاز 5 ستاره
0 فروش 67 بازدید
جزئیات محصول
نویسنده رولو می
مترجم سپیده حبیب
زبان پارسی
صفحات 448
پسوند فایل PDF
حجم فایل 11.48 MB
تاریخ انتشار ۱۶ تیر ۱۳۹۸
دسته بندی
برچسب ها

عشق و اراده اثر برجستۀ یکی از پیشگامان روان شناسی وجودی آمریکاست. در این کتاب که به گفته رولومی محصول ۳۰ سال تامل، تجربه و تخصص اوست، سر گذشت دو خصیصه بنیادی یعنی عشق واراده را در جوامع انسانی از نگاه اسطوره ای تا مدرنیته رمز گشایی می کند. در این اثر نویسنده با بهره گیری از داشته های معرفتی و در چشم اندازی وجود گرایانه همۀ لایه ها و مراتب عشق واراده را می کاود و جلوه ها و آسیب های آن را می نماید و دست آخر نشان می دهد که چگونه زورمداران و به ویژه سرمایه داری جهانی بر نابودی عشق واراده کمر بسته اند. نویسنده در این اثر تناقص عشق واراده را می گشاید و با نقد های دقیق و منصفانه راه های برون رفت از این آشفتگی را نشان می دهد.

عشق و اراده اثر رولو می

در نگاه او، عشق واراده گرچه پیش تر موجب رفع مشکلات میشدند، امروز خود معضل به حساب می‌ آیند. او در این اثر همۀ لایه‌ های عشق و مراتب و جلوه‌ های آن را به تفصیل می‌ کاود، به این نتیجه میرسد که چون عشق را گم کرده‌ایم به فنون س+ک+س‌ ورزی رو آورده‌ایم. خود را به دیگران می‌ آویزیم و خود را قانع میکنیم که این آویختگی عشق است. اراده نمیکنیم چون میترسیم اگر چیز یا کسی را برگزینیم، چیز یا کس دیگر را از دست بدهیم.

از فاربر (Farber) نقل میکند که ناهنجاری اصلی روزگار ما در همین ناکامی اراده است و عصر ما را باید عصر ارادۀ بیمار نامید، نه‌ تنها اراده که عشق بیمار است. م+بتذل‌سازی عشق در ادبیات و هنر، ریشخند کردن عشق حقیقی و دست نیافتنی بودن دوست داشتن واقعی، بالا رفتن میزان طلاق، بی‌ معنا شدن س+ک+س و در دسترس بودن بیش از پیش آن همه نشانۀ عشق بیمار است. رولو می نشان میدهد که وقتی راهمان را گم میکنیم تندتر میدویم. به‌رغم انتقادهای اساسی او بر مدرنیته و تحقق‌ گرایی، در دام نسبیت‌ گرایی و نیهیلیسم گرفتار نمی‌شود.

برای دانلود رایگان ۲۰ صفحه اول کتاب اینجا کلیک کنید

خرید

محصولات پر فروش

پرفروش ترین کتاب های فروشگاه ما

دانلود کتاب زن بودن نوشتۀ تونی گرنت

کتاب زن بودن رویکردی استثنایی نسبت به زنانگی ترسیم می‌کند. به ز... 

دانلود کتاب بهترین سال زندگی تو

بهترین سال زندگی تو روشی اثبات شده برای رسیدن به اهداف بزرگ در... 

زنان زیرک چرا مردان عاشق زنان زیرک می‌شوند؟

زنان ‌زیرک یا چرا مردها عاشق زنان زیرک می‌شوند؟ کتابی روان‌ ش... 

دانلود کتاب چگونه با هرکسی صحبت کنیم

چگونه با هرکسی صحبت کنیم: ۹۲ راهکار ساده برای رسیدن به موفقیت ب...