5600 تومان
خرید
5.0
01
0 فروش 137 بازدید
جزئیات محصول
نویسنده ترانس بال
مترجم احمد صبوری
زبان پارسی
صفحات 683
پسوند فایل PDF
حجم فایل 16.72 MB
تاریخ انتشار ۰۸ اسفند ۱۳۹۷
دسته بندی
۵.۰
۰۱

آرمان ها و ایدئولوژی ها ترنس بال و ریچارد دگر – کوشیده‌اند تا در این مجموعه نخست، گسترۀ ایدئولوژ‌های معاصر را پوشش دهند و از هر یک از ایدئولوژی‌ های شناخته شده از جمله لیبرالیسم، محافظه‌ کاری و سوسیالیسم تا ایدئولوژی‌ های جدید نظیر دیدگاه های فعالان جنبش های زیست‌ محیطی و نئونازی‌ ها، مباحثی را مطرح نمایند.

مفهوم ایدئولوژی

تعجبی ندارد که ایدئولوژی ها و ستیز ایدئولوژیک در سرتاسر تاریخ عصر جدید ادامه یافته است. ایدئولوژی زادۀ بحران است و از ستیزه تغذیه می شود. مردم برای فهم و رویارویی با روزگار آشفته و اوضاع گیج کننده نیازمند کمک اند، و ایدئولوژی برای آنان همین کار را می کند. برای این منظور، هر ایدئولوژی برای هواداران خود چهار نقش مهم و شاید تفکیک ناپذیر را ایفا می کند.

آرمان ها و ایدئولوژی ها نوشتۀ ترانس بال ترجمۀ احمد صبوری

نخست، پدیده های سیاسی را که ممکن است مرموز و گیج کننده بنمایند برای مردم توضیح می دهد. علت جنگ ها و شایعه های مربوط به جنگ چیست؟ ستیزهای میان ملت ها، بین طبقات و نژادها از کجاست؟ چه عواملی موجب رکورد اقتصادی می شود؟ پاسخ هر شخص به این پرسش ها و بسیاری پرسش های دیگر از این دست، تا اندازه ای بستگی به ایدئولوژی آن شخص دارد …

فهرست کتاب :

فصل یکم: مفهوم ایدئولوژی
فصل دوم: آرمان دمکراتیک
فصل سوم: لیبرالیسم
فصل چهارم: محافظه‌ کاری
فصل پنجم: سوسیالیسم و کمونیسم؛ از مور تا مارکس
فصل ششم: سوسیالیسم و کمونیسم پس از مارکس

آرمان ها و ایدئولوژی ها
فصل هفتم: فاشیسم
فصل هشتم: ایدئولوژی‌ های آزادیبخش و سیاست هویت
فصل نهم: سیاست «سبز»؛ اکولوژی در حکم ایدئولوژی

برای دانلود رایگان ۲۰ صفحه اول کتاب آرمان ها و ایدئولوژی ها اینجا کلیک کنید.

توجه : کتاب به صورت فایل دانلودی با فرمت PDF می باشد و شما به محض پرداخت آنلاین مبلغ همان لحظه قادر به دریافت فایل کتاب خواهید بود. همچنین ارسال اتوماتیک به آدرس ایمیل شما. این عملیات کاملاً خودکار بوده و توسط سیستم انجام می پذیرد.

خرید

محصولات پر فروش

پرفروش ترین کتاب های فروشگاه ما