دانلود کتاب مباحث بنیادی تحلیل سازه ها ترجمه فریدون ایرانی

کتابهای مرتبط

توضیحــات تاریخ ارسال : (تیر ۱۷, ۱۳۹۱)

مباحث بنیادی تحلیل سازه ها – بدون شک قدمت طراحی و ایجاد سازه ها ، برابر عمر بشر در این سیاره است زیرا آنچه از ابتدا در این سیاره برای بشر وجود داشته بندرت با نیاز و سلیقه او هماهنگی داشته است ، گرچه انسان اولیه به منظور پناه گیری از عناصر خارجی به یک غار طبیعی و یا یک حفره ی درخت پناه می برده است ولی اغلب چنین مکانی برای ذخیره عذایی و یا آب او مناسب نبوده است لذا بشر جهت رفع نیاز خود اقدام به ایجاد سازه ای نمود . کسی نمی داند که اولین سازه بشر یه پناهگاه زمخت یا یک پل استخوانی و یا ساخته ای از درخت مو بوده است یا نه .

سوابق تاریخی مربوط به تکامل مهندسی سازه از بدو پیدایش آن تا حال حاظر نسبت به سوابق تاریخی مربوط به تکامل ، فلسفی ، اقتصادی و هنری بشر بسیار ناچیز است ، کشفیات باستان شناسی چند نمونه ی محدود از ظواهر سازه های ابتدایی را به دست آورده است که در مورد انها نیز هدف از ایجاد چنین ساختمانهایی معلوم نیست و فقط می توان به صورت حدس و گمان به هدف ایجاد آنها پی برد .

احتیاجات اساسی بشر که همان غذا و مکان می باشد ، در طول زمان همواره ثابت مانده است ولی سطح تامین به طور متداومی نسبت به درجه تمدن او متفاوت بوده است و افزون طلبی بشر همواره او را به کسب بیشتری در جهت رفع این نیاز وا داشته است . گاهی تفاوت بین این چنان فاحش بوده است که بشر بدون این که واقعا معین کند که نیاز چیست و چرا چنین را طلب می کند و با چه فن و روشی جهت تامین آن اقدام کند ، به تامین خواسته خود می پردازد . نکات برجسته تاریخ بشری نشان دهنده ی سخت کوشی اوست که زمانی سبب پیشرفتی محسوس و زمانی گویای تنزلی فاحش است .

افزودن نــسخه صوتی

افـــزودن تصویر

افزودن برچسب

نــظرات کاربــران

One thought on “دانلود کتاب مباحث بنیادی تحلیل سازه ها ترجمه فریدون ایرانی

    Mmasoud
    Mmasoud (دی ۱۵, ۱۳۹۱) کاربر عادی

    بسیار متشکرم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.