مهدی آذر یزدی نویسنده معروف داستانهای کودکان بسال ۱۳۰۱ در خرمشاه حومه یزد متولد شد .
در ۱۳۲۲ به تهران آمد و مقیم تهران گردید . تحصیلات او بیشتر در حوزه های علمی و دینی قدیم انجام شده است . قبل از آنکه به کار نگارش داستانهای کودکان به پردازد ، به مشاغل گوناگون و از جمله عکاسی و کتابفروشی اشتغال داشته است .
وی از سال ۱۳۳۶ با توجه به زمینه و مطالعات وسیع قبلی اش شروع به نوشتن داستانهای گوناگون برای کودکان نمود . وی با انتخاب سبک بخصوصی در تهیه و نگارش داستانهایش بصورت یکی از نویسندگان ورزیده و مطلع داستانهای کودکان در ادبیات معاصر ایران در آمده است .پنج کتاب در مجموعۀ « قصه های خوب برای بچه های خوب » و پنج کتاب کوچکتر در مجموعۀ « قصه های تازه از کتابهای کهن » انتشار داد . آذر یزدی ترجمه ای بنام « گربه ناقلا » و حکایت منظومی بنام « شعر قند و عسل » و همچنین دو کتاب آموزشی بنام «خود آموز عکاسی و خود آموز شطرنج » دارد .

 1. سعید
  ۱۶:۳۴ مورخه ۰۴ خرداد ۹۱

  با سلام و تشکر میخواستم بدانید که کتاب فوق الذکر برایم بسیار عزیز وخاطره انگیز میباشد.دستتان دردنکند لطفا به ادبیات داستانی عنایت بشتری نمایید. با کمال احترام

  • امیر (مدیریت)
   ۱۶:۴۲ مورخه ۰۴ خرداد ۹۱

   درود

   خواهش میکنم دوست عزیز , چشم

 2. محمود
  ۱۷:۰۴ مورخه ۲۶ خرداد ۹۱

  با سلام و خسته نباشید میخواستم ببینم باقی کتب قصه های خوب برای بچه های خوب را در مجموعه دارید و آیا نسخه چاپی این آثار را هم دارید یا خیر؟ مرسی

  • امید(مدیریت)
   ۲۳:۲۷ مورخه ۲۶ خرداد ۹۱

   سلام،سلامت باشید.
   بستگی به سیاستهای سایت داره.
   همین
   موید باشید./

 3. محمد
  ۱۴:۳۵ مورخه ۰۴ اسفند ۹۲

  چرادانلودنمیشه

  • امیر (مدیریت)
   ۱۶:۲۰ مورخه ۰۴ اسفند ۹۲

   دانلود مشکلی نداره ، مشکلتون چیه ؟ واضح تر مشکلتونو بگید تا بهتر راهنمایی کنم

   • رضا عرب
    ۱۶:۰۲ مورخه ۲۵ خرداد ۹۶

    با سلام–چرا دانلود نمیشه–لطفا راهنمایی کنید

    • امیر (مدیریت)
     ۲۰:۳۱ مورخه ۲۵ خرداد ۹۶

     سلام

     لینک دانلود مشکلی نداره

 4. محمد
  ۰۸:۱۳ مورخه ۲۱ اردیبهشت ۹۳

  مقام معظم رهبری: آن نکته این است که من خودم را از جهت رسیدگی به فرزندانم، بخشی مدیون این مرد و کتاب این مرد میدانم. آنوقتی که کتاب ایشان درآمد – اول هم به نظرم دو جلد، سه جلد، تا آنوقتی که من اطلاع پیدا کردم، از این کتاب درآمده بود؛ «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» – من رفتم تورق کردم. بچه‌های ما داشتند به دوران مُراهقی – یعنی نزدیکی به بلوغ – میرسیدند، دوره هم دوره‌ی طاغوت بود و همه‌ی عوامل در جهت گمراه‌سازی ذهن و دل جوان حرکت می کرد. من دلم می خواست چیزی باشد که جوانهای ما با او هدایت شوند و جاذبه هم داشته باشد. خب، کتاب خوب که خیلی بود. بنده فهرست پیشنهادی کتاب می نوشتم و بین جوانهای دانشجو و دانش‌آموزهای سطوح بالای دبیرستانها پخش می شد، اما برای بچه‌های کوچک، دستمان خالی بود، تا اینکه کتاب ایشان را من پیدا کردم. نگاه کردم دیدم این از جهات متعددی، از دو سه جهت، همان چیزی است که من دنبالش می گردم. به نظرم دو جلد یا سه جلد آنوقت چاپ شده بود، خریدم. بعد هم دنبالش گشتم تا اینکه جلد پنجم به نظرم یا ششم – حالا درست نمیدانم، یادم نیست – درآمد؛ بتدریج چاپ شد و من رفتم تهیه کردم و برای فرزندانم خریدم. نه فقط فرزندان، بلکه در سطح شعاع ارتباطات فامیلی و دوستانه، هرجا دستم رسید و فرزندی داشتند که مناسب بود با این قضیه، این کتاب ایشان را معرفی کردم. خواستم این حق‌شناسی را من به نوبه‌ی خود کرده باشم.

محصولات پر فروش

پرفروش ترین کتاب های فروشگاه ما

دانلود کتاب زن بودن نوشتۀ تونی گرنت

کتاب زن بودن رویکردی استثنایی نسبت به زنانگی ترسیم می‌کند. به ز... 

دانلود کتاب بهترین سال زندگی تو

کتاب بهترین سال زندگی تو روشی اثبات شده برای رسیدن به اهداف بزرگ... 

زنان زیرک چرا مردان عاشق زنان زیرک می‌شوند؟

زنان ‌زیرک یا چرا مردها عاشق زنان زیرک می‌شوند؟ کتابی روان‌ ش... 

دانلود کتاب چگونه با هرکسی صحبت کنیم

دربارۀ کتاب دانلود کتاب چگونه با هرکسی صحبت کنیم: ۹۲ راهکار ساده برای ...