جزئیات محصول
نویسنده گستون لروکس
مترجم آرش حجازی - مهدی حریری
زبان فارسی
صفحات 142
پسوند فایل: PDF
حجم فایل 1.89 MB
تاریخ انتشار ۲۰ آبان ۱۳۹۴
دسته بندی
رای خود را ثبت کنید

 

دانلود کتاب شبح اپرا – رمان شبح اپرا، داستان دلباختگی دخترک ساده به «فرشته موسیقی» است، داستان شبحی خوفناک که در سردابه های اپرا مسکن گزیده و تنها برای شنیدن ناله های «فاوست» به روی زمین می آید، داستان عشقی تلخ که در آن، شناختن عاشق ویرانگر است. سال هاست که مردم با شبح اپرا، این عاشق مخوف، آشنایند و بر عشق نافرجام و سرنوشت شوم او گریسته اند.

 

شبح اپرا یکی از مرموزترین شخصیتهای مخلوق قرن بیستم برای نخستین بار درین کتاب پا به عرصه های وجود میگذارد.در سال ۱۹۱۱ .گاستون لورو در یکی از دیدارهای مکررش از ساختمان اپرای پاریس شایعاتی درباره شبحی شنید که میگفتنند این ساختمان راتسخیر کرده است . چندین مرگ توجیه نشده به این شبح  موهوم نصبت داده میشد و ذهن عامی مردم این شایعه را تغذیه میکرد  حوادث اسرار آمیزی در ساختمان اپرا رخ داده بود در بیستم ماه مه سال ۱۸۹۶ چهار چراغ هقت تنی تالار اپرا بر سر تماشاگران سقوط کرده و سبب کشته شدن زن دربانی به نام ” شومت ” شده بود .با ایتن ترتیب حس روزنامه نگاری لورو بر انگیخته شد و با دقت به بررسی ساختمان اپرا ار عمیق ترین سردابه ها تا بام بلند آن پرداخت به هنگام انجام این بررسی متوجه شد بروی زمین جمعیت داخل اپرا نماینده ی طبقه مرفه و اشرافی جامعه ی آن هنگام فرانسه بوده و درست در زیر زمین فضایی راز آلود و خوفناک موج میزد .لورو تمام مشاهدات خودرا در طول سه ماه نوشت و بدین ترتیب شبح اپرا متولد شد..هرچند رمان شبح اپرا در آغاز با موفقیت چندانی مواجه نشده ود قرار بود نامیرایی گاستون لورو با همین رمان تضمین شود.فضای اسرار آمیز و همراه با عشق سرشار آن هنرمندان بسیاری را به خود جلب کرد.جندین فیلم و داستان بر اساس همین شخصیت نوشته شد که  مشهورترین و نخستین این آثار فیلم صامت ” شبح اپرا ” بود که در سال ۱۹۲۵ ساخته شد و هنر پیشه ی مشهوری بنام لون شلنی ایفای نقش شبح رنجدیده را در آن به عهده گرفت و چنین بود که شخصیت ” شبح اپرا ” که نزدیک به یک قرن  بارها . بارها کسانی را  که با او آشنا شده اند. گریانده  است..در ذهن نسل های متمادی ماندگار شد. شبح اپرا که میتواند ساختی نوین از داستان های کهن ” دیو و دلبر ” شمرده شود با جادو آغاز میشود.شبحی ناشناخته اپرای پاریس را تسخیر کرده است. اما با گذشت هر صحنه از داستان.عناصر جادویی این داستان بیشتر و بیشتر جای خود را به واقعیات میدهند و سرانجام دیو همان دیو می ماند.

 

گاستون لورو نویسنده ی ” شبح اپرا ” در سال ۱۸۶۸ به دنیا آمد کودکی با هوش بود و بسیار زود شیفتگی خودش را به ادبیات و تئاتر بروز داد. در نوجوانی آغاز به نوشتن داستانهای کوتاه و نمایشنامه کرد و در دوران دانشگاه بنا به گفته ی خودش ” اسیر هیولای ادبیات ” شد. با این وجود بنابه رسوم طبقات بالای جامعه آن دوران مجبور به تحصیل در رشته حقوق شد.بنابراین در سال ۱۸۸۹ وارد دانشگاه شد و با  یاس  به گذراندن دروس حقوق پرداخت . در دوران دانشگاه همچنان به نوشتن داستان و شعر ادامه داد سزانجام توانست یک مجموعه غزلیات خودرا در روزنامه ی اکوی پاریس منتشر کند و حق الزحمه بسیار ناچیزی بگیرد . اما بنیان فعالیت ادبی رسمی وی با همین مجموعه گذاشته شد. دیگر نمیتوانست لنکار کند که نویسندگس در خونش است.
پدر لورو در همان سال که او موفق به دریافت دانشنامه ی حقوق خود شد. درگذشت و یک ملیون فرانک ارثیه برای او به جای گذاشت که در مدتی کمتتر از شش ماه صرف ولخرجی های او شدودر پایان این شش ماه در حالی که یک پشیز پول نداشت درخواست کرد به عنوان روزنامه نگار قضایی در زوزنامه ی اکوی پاریس استخدام شود.

 

در سال ۱۸۹۲به خاطربی پروایی اش توانست گامی دیگر در مسیر پیشرفت خود بردارد چرا که توانست بی گناهی فردی را که به اشتباه محکوک و زندانی شده بود ثابت کند. وبه این ترتیب توانست شغل مناسبی در روزنامه بین المللی” لوماتن” بیابد در همین جایگاه توانست موقعیت اجتماعی و مال خود را بدست بیاورد.

 

در سال ۱۹۰۷ تصمیم گرفت از روزنامه نگاری دست بکشد و به عشق اولش ادبیات پناه ببرد./ میتوانست از تجربیات روزنامه نگاری و نیز میلش به ماجراجویی در ناشناخته ها برای رمان نویسی استفاده کند..چهار رمان اول او بسیار معمولی بود اما با استقبال مردم روبرو شد که از راه روزنامه ها با لورو آشنا و به نوشته های او علاقه مند شده بودند.پنجمین رمان او راز اتاق زرد موفقعیت چشمگیری برایش به ارمغان آورد لین رمان نخستین داستان از نوع خود بود که وقایع آن در ” اتاقی ” در بسته رخ می داد. جنایتی ناممکن در اتناقی مهر و موم شده! م.فقعیت لورو به عنوان یک رمان نویس تثبیت شده بود شش رمان جنایی دیگر و بیشتر از شعت ۶۰ رمان ماجراجویی . عشقی  و ترسناک نوشت . گاستون لورو پس از ۵۹ سال زندگی در سال ۱۹۲۷ دوسال پس از ساخته شدن نخستین فیلم سینمایی ” شبح اپرا ” به علت حمله  ی اورمی در گذشت

  1. سویل
    ۲۲:۳۶ مورخه ۰۱ اردیبهشت ۹۵

    سپاس

محصولات پر فروش

پرفروش ترین کتاب های فروشگاه ما

دانلود کتاب زن بودن نوشتۀ تونی گرنت

کتاب زن بودن رویکردی استثنایی نسبت به زنانگی ترسیم می‌کند. به ز... 

دانلود کتاب بهترین سال زندگی تو

بهترین سال زندگی تو روشی اثبات شده برای رسیدن به اهداف بزرگ در... 

زنان زیرک چرا مردان عاشق زنان زیرک می‌شوند؟

زنان ‌زیرک یا چرا مردها عاشق زنان زیرک می‌شوند؟ کتابی روان‌ ش... 

دانلود کتاب چگونه با هرکسی صحبت کنیم

چگونه با هرکسی صحبت کنیم: ۹۲ راهکار ساده برای رسیدن به موفقیت ب...