جزئیات محصول
نویسنده آنتونی شرلی
مترجم آوانس - به کوشش : علی دهباشی
زبان فارسی
صفحات 277
پسوند فایل: PDF
حجم فایل 5.50 MB
تاریخ انتشار ۲۰ اسف ۱۳۹۲
دسته بندی
دانلود کتاب سفرنامه برادران شرلی
رای خود را ثبت کنید

کتاب حاضر ، سفرنامه ی سر آنتوان شرلی و سر رابرت شرلی به ایران است . سفرنامه ی برادران شرلی از چنان اهمیتی برخوردار است که به عنوان یکی از ماخذ تاریخ صفویه مورد استناد قرار می گیرد .

 

این سفرنامه برای اولین بار با ترجمه ی شخصی به نام آوانس منتشر شد . مترجم در توضیح کار خود می نویسد در مدت توقف در فرنگ به علت علایق به اسناد تاریخی راجع به ایران در کتابخانه ی بریتیش میوزیم به این سفرنامه بر میخورد و دست به ترجمه ی آن می زند .

 

آوانس تاریخ دقیق ترجمه را ننوشته است و از احوال مترجم اطلاع چندانی در دست نیست . ولی دکتر محبت آیین حدس می زند که وی باید از همکاران مرحوم اعتمادالسلطنه بوده باشد که این سفرنامه را برای استفاده ی ناصر الدین شاه ترجمه می کند . نسخه ی خطی به همان صورت باقی می ماند تا در زمان احمد شاه به همت علی قلی خان سردار اسعد و به اهتمام احمد مشیر وسایل چاپ و نشرش فراهم می آید .

 

سفرنامه ی برادران شرلی یکبار در سال ۱۳۵۷ عینا از روی نسخه ی چاپی ۱۳۳۰ با مقدمه ی دکتر محبت آیین توسط کتابخانه ی منوچهری منتشر شد . بار دوم با حروف چینی مجدد و امروزی از روی نسخه ی اولیه با مقدمه ی اینجانب در سال ۱۳۶۲ توسط انتشارات نگاه منتشر شد و در چاپ سوم با افزودن چند مقاله از نصرالله فلسفی ، عباس اقبال آشتیانی و مقدمه ی دکتر محبت آیین بر چاپ دوم منتشر شد . اینک در چاپ چهارم مقاله ی احمد شعبانی نیز بر مجموعه ی قبلی افزوده و تقدیم علاقه مندان می شود .

 

طی سفرنامه ادعاهایی درباره ی پاره ای از مسایل اعتقادی ، رفتاری ما ایرانیان مطرح می شود که یا از سر نا آگاهی است یا تحریف مسلم تاریخی که در پایان کتاب به همه ی این نکات پاسخ گفته ایم .

محصولات پر فروش

پرفروش ترین کتاب های فروشگاه ما

دانلود کتاب زن بودن نوشتۀ تونی گرنت

کتاب زن بودن رویکردی استثنایی نسبت به زنانگی ترسیم می‌کند. به ز... 

دانلود کتاب زن بودن نوشتۀ تونی گرنت
30 امتیاز 3.8 ستاره

دانلود کتاب بهترین سال زندگی تو

کتاب بهترین سال زندگی تو روشی اثبات شده برای رسیدن به اهداف بزرگ... 

دانلود کتاب بهترین سال زندگی تو
24 امتیاز 4 ستاره

دانلود کتاب زندگی نزیسته‌ ات را زندگی کن

در کتاب زندگی نزیسته‌ ات را زندگی کن (به انگلیسی: Living Your... 

دانلود کتاب زندگی نزیسته‌ ات را زندگی کن
21 امتیاز 3.1 ستاره

دانلود کتاب سکوت سوزان کین

دربارۀ کتاب کتاب سکوت قدرت درون‌گراها در جهانی که از سخن گفتن نمی‌ایست... 

دانلود کتاب سکوت سوزان کین
23 امتیاز 3.7 ستاره