دانلود کتاب تحلیل رفتار متقابل در روانشناسی

کتابهای مرتبط

توضیحــات تاریخ ارسال : (تیر ۲۷, ۱۳۹۱)

دانلود کتاب تحلیل رفتار متقابل در روانشناسی – تحلیل رفتار متقابل (transactional analysis) نظریه روانشناسی اجتماعی است که توسط اریک برن روان‌پزشک کانادایی به وجود آمده. در چهار دهه گذشته نظریه اریک برن راه‌های تازه‌ای را در زمینه روان درمانی مشاوره و تحصیل به وجود آورده است.

تحلیل رفتار متقابل یک تئوری روان‌شناسی است که توسط دکتر اریک برن در سال ۱۹۵۰ میلادی ارایه گردید و به لحاظ کاربرد آن در حل مشکلات احساسی و رفتاری، مورد قبول جامعه روان‌شناسی قرار گرفته و تدریجاً در زمینه‌های مشاوره، روان‌کاوی، گروه درمانی، مدیریت، جامعه‌شناسی، توسعه سازمانی و آموزش، نظریه‌های جدیدی ارایه نموده و گسترش پیدا کرده است. ابهام و پیچیدگی در مفاهیم، تخصصی بودن و زمان طولانی درمان در دیگر روش‌های روان درمانی باعث شد تا تحلیل رفتار متقابل با مفاهیم اساسی و واژه‌های ساده سریعاً جایگزین روش‌های روان درمانی قدیمی گردید. به همین جهت تحلیل رفتار متقابل عمومیت یافته و هر جا که انسان‌ها حضور داشته و با یکدیگر ایجاد رابطه می‌نمودند کاربرد عملی پیدا کرد و ابزاری برای تغییر و حل مشکلات قرارگرفت. تحلیل رفتار یک مکتب علمی کاربردی می‌باشد که در آن از به کار بردن مفاهیم پیچیده اجتناب شده است و نظریات آن به صورتی مطرح شده‌اند که به راحتی می‌توان آنها را مشاهده و تجربه نمود.

“من خوبم تو خوبی”شاید معروفترین عبارتی است که هدف تحلیل رفتار متقابل را نشان میدهد: یک جایگاهی به وجود بیاید تا ارزش تک تک انسان‌ها را بشناسد.تحلیل رفتار متقابل انسان‌ها را اساسا خوب به حساب می آورد و قابل تغییر و رشد و رفتار سالم.

رفتارهای متقابل به تبادل‌های اطلاعات بین انسان‌ها گفته می شود.تحلیل گران رفتارهای متقابل این توانایی را دارند که تشخیص دهند که انسان با کدام ایگو استیت رفتار می‌کند و رفتارهای بعدی او را پیش بینی کند و با مداخله کردن باعث بهبود کیفیت و موثر تر شدن ارتباط شوند.

افزودن نــسخه صوتی

افـــزودن تصویر

افزودن برچسب

نــظرات کاربــران

6 thoughts on “دانلود کتاب تحلیل رفتار متقابل در روانشناسی

  دانشجو (اسفند ۵, ۱۳۹۲) کاربر عادی

  کیفیت کتاب یکمی پایینه ولی ممنون 🙂

  ناشناس (فروردین ۸, ۱۳۹۳) کاربر عادی

  ممنون

  Hassan659
  Hassan659 (فروردین ۱۹, ۱۳۹۳) کاربر عادی

  ممنون خوب بود

  مینا (اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۳) کاربر عادی

  عالی بود ممنونم به خاطر قرار دادن این کتاب.

  ღ♥ღ آرام ღ♥ღ (تیر ۱۶, ۱۳۹۳) کاربر عادی

  با سلام و خسته نباشید
  این کتاب که با زبان لاتین بود !!!!!
  ترجمش و ندارین بزارین ؟؟؟؟
  میشه اگه ترجمش و دارین بهم خبر بدین ؟؟

  امیر (مدیریت)
  امیر (مدیریت) (تیر ۱۶, ۱۳۹۳) کاربر عادی

  سلام سلامت باشید
  متاسفانه ترجمه این کتاب رو ندارم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.