دانلود کتاب اصول و مبانی و تکنیک های سی تی اسکن – در رادیو گرافی معمولی ، روی هم قرار گرفتن اعضا باعث پنهان ماندن بعضی ضایعات می شود . برای رفع این نقیصه ، ابتدا تومو گرافی معمولی ابداع شد ، ولی هیچ وقت نتوانست به طور کامل جای رادیو گرافی معمولی را بگیرد ، اما به عنوان یک روش تکمیلی در کنار آن باقی ماند.

در سال ۱۹۷۰ سی تی اسکن توسط هانسفیلد و با ارایه دستگاه سی تی اسکن اولیه EMI شرح داده شد . هنگامی که تکنیک جدید و پیشرفته سی تی اسکن پا به عرصه نهاد ، مقداری از مشکلات ذکر شده مرتفع گردید ، اما تاکنون این روش تشخیصی نیز نتوانسته است رادیو گرافی معمولی را کاملا کنار بگذارد .

معمولا روش های قدیمی تر موجود را نمی توان کاملا فراموش کرد و نمی توان ادعا نمود که یک تکنیک خاص تصویر برداری ، آخرین حرف را برای گفتن دارد . این روشهای قدیمی بودند که نردبان ترقی روشهای جدید شدند . در واقع تکنیک های جدید مکمل روشهای قدیمی هستند .

دستگاه های سی تی اسکن به سرعت متحول می شوند . سخت افزار و برنامه های کامپیوتری نیز روز به روز تغییر می کند و از یک دستگاه رادیولوژی محدود به نمایش آناتومی محض تبدیل به ابزاری برای نشان دادن اطلاعات فیزیولوژی و پاتولوژی گردیده است .

 

محصولات پر فروش

پرفروش ترین کتاب های فروشگاه ما