جزئیات محصول
نویسنده دکتر سید حسن نبوی کریزی
زبان فارسی
صفحات 220
پسوند فایل: PDF
حجم فایل 4.13 MB
تاریخ انتشار ۱۷ مهر ۱۳۹۱
دسته بندی
دانلود کتاب اصول میکرو کامپیوترها
رای خود را ثبت کنید

دانلود کتاب اصول میکرو کامپیوترها – از میکرو کامپیوتر تعریف دقیقی صورت نگرفته است اما درکل میکرو کامپیوتر (یا چنان که د ردهه ی ۱۹۷۰ یا ۱۹۸۰ مختصرا به آن میکرو می گفتند) معنای کامپیوتری می دهد که cpu آن یک ریزپردازنده (میکروپروسسورmicroprocessor) است. خاصیت مهم این کامپیوترها این است که فضای بسیار کمی اشغال می کنند. معنای میکرو کامپیوتر با کامپیوتر شخصی فرق می کند اما بسیاری میکروکامپیوترها کامپیوتر شخصی به معنای علمی آن هستند.

ایزاک آسیموف در سال ۱۹۵۶ در داستان “شب رو به مرگ” که در جولای همان سال در مجله ی علمی “تخیل و تصور” چاپ شد از اصطلاح ” میکرو کامپیوتر ” استفاده کرد اما این کلمه با ساخت اولین میکروکامپیوتر به میان مردم راه یافت. مهم ترین مسئله در مورد آن این است که به جای آن همه قطعه در cpu میکرو کامپیوتر یک تراشه ی مجتمع قرار داده شد.

مدل های اولیه ی آن به صورت کیت هایی فروخته می شدند که خود خریدار باید آن ها را سرهم می نمود ram آن ها تنها ۲۵۶ بایت بود و جز چراغ های راهنما و سوئیچ هایش ورودی یا خروجی دیگری نداشت. با پیشرفت سریع طراحی ریزپردازنده ها و کاهش قیمت حافظه ی نیم رسانا از اوائل و میانه ی دهه ی ۱۹۷۵ به بعد، میکرو کامپیوترها هم سریع تر و هم ارزان تر شدند. به این دلیل در دهه ی ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ محبوبیت آن ها بسیار افزاایش پیدا کرد. در دسترس بودن و قدرت کامپیوترهای دسکتاپ برای استفاده ی شخصی توجه بسیاری نرم افزارسازان را به خود جلب کرد. با گذر زمان و پخته تر شدن صنعت بازار (میکرو) کامپیوترهای شخصی در مورد سازگار(compatible) های IBM PC که از MS-DOS و سایر ویندوزها استفاده می کردند استاندارد شد. کامپیوترهای دسکتاپ مدرن، کنسول باز یهای رایانه ای، کامپیوترهای لپ تاپ، PC های تابلت(tablet)، و بسیاری وسایل دستی از این قبیل از جمله گوشی های موبایل و ماشین حساب های جیبی و سیستم های نصب شده ی صنعتی همه را می توان بر اساس تعریف بالا میکرو کامپیوتر قلمداد کرد.

 

محصولات پر فروش

پرفروش ترین کتاب های فروشگاه ما

دانلود کتاب زن بودن نوشتۀ تونی گرنت

کتاب زن بودن رویکردی استثنایی نسبت به زنانگی ترسیم می‌کند. به ز... 

دانلود کتاب زن بودن نوشتۀ تونی گرنت
29 امتیاز 3.8 ستاره

دانلود کتاب بهترین سال زندگی تو

کتاب بهترین سال زندگی تو روشی اثبات شده برای رسیدن به اهداف بزرگ... 

دانلود کتاب بهترین سال زندگی تو
23 امتیاز 4 ستاره

دانلود کتاب زندگی نزیسته‌ ات را زندگی کن

در کتاب زندگی نزیسته‌ ات را زندگی کن (به انگلیسی: Living Your... 

دانلود کتاب زندگی نزیسته‌ ات را زندگی کن
21 امتیاز 3.1 ستاره

دانلود کتاب سکوت سوزان کین

دربارۀ کتاب کتاب سکوت قدرت درون‌گراها در جهانی که از سخن گفتن نمی‌ایست... 

دانلود کتاب سکوت سوزان کین
23 امتیاز 3.7 ستاره