جزئیات محصول
نویسنده کامیل فلاماریون
مترجم پزشکپور
زبان فارسی
صفحات 327
پسوند فایل: PDF
حجم فایل 4.12 MB
تاریخ انتشار ۰۹ بهمن ۱۳۹۲
دسته بندی

روح کلمه ایست به قدمت تاریخ انسان و جوهریست که بیش از هر مسئلۀ دیگر فکر انسان را به خود مشغول داشته است. از قدیم الایام تاکنون از مذاهب گرفته تا فلسفه های پیشرفته و فرهنگ عامه و حتی خرافات دربارۀ روح اظهار نظر کرده اند و ذهن بشر را درگیر مسئله و وجودی نموده اند که به شهادت بزرگترین دانشمندان علوم تجربی خود علم در اواخر قرن بیستم پاسخ جامع و مانعی برای آن ندارد.

 

بطور کلی فلاماریون را عقیده بر آن است که در خلقت ، برتر از خواب و خوراک و پوشاک و بالاتر از کیفیات فیزیکی و شیمیایی پیکر انسانی چیز دیگری هم وجود دارد از قرون اولیه بسیاری از علما و افراد معمولی اجتماع بوجود و بقای روح معتقد بودند ولی دلایلی منطقی و قطعی برای اثبات این عقیده نداشتند .

 

فلاماریون در طی مطالعات نجومی و فلسفی و فیزیولوژی ( وظایف الاعضا ) در صدد کاوش و جستجوی قضایای روحی بر آمده است . با بسیاری از دانشمندان کشور های مختلف اروپا مکاتبه داشته و بدین وسیله مجموعه از حوادث روحی تهیه کرده است که شماره ی آن بر چند هزار بالغ می گردد .شمه ی از این حوادث روحی را در کتاب ( اسرار مرگ ) نقل میکند و از آن نتیجه میگیرد که در خلقت روحی وجود دارد و ناچار باید در مقابل آن ایمان بیاوریم .

 

شخصی مدعی بود که اگر چشم او را ببندند با اینحال میتواند بخواند . عده ی از علما گرد آمدند و با وسایل دقیق چشمان شخص مزبور را بستند بطوریکه به هیچ وجه رویت بوسیله ی چشم میسر نبود ، کتابی را در جلوی او گذاشتند ، آن را باز و شروع بخواندن کرد و غریب تر اینکه اظهار داشت در چند صفحه ی بعد فلان عبارت نوشته شده است و چون بکتاب رجوع کردند گفتار او را صحیح یافتند . چون در این آزمایش تمام وسایل برای جلوگیری از تردستی بعمل آمده بود – یکی از علما از مشاهده این قضایا چنان متعجب شد که بی اختیار فریاد بر آورد من نمی فهمم من نمی فهمم ! …

 1. محمدرضا قیاسی
  ۱۲:۰۳ مورخه ۱۰ بهمن ۹۲

  باسلام واحترام
  اززحمات شماعزیزان درارسال کتاب ها تشکروقدردانی می کنم.
  موفق وپایدارباشید

  • امیر (مدیریت)
   ۲۱:۴۹ مورخه ۱۱ بهمن ۹۲

   خواهش میکنم دوست عزیز
   موفق باشید

 2. بسیار از تو بزرگوار ممنونم

محصولات پر فروش

پرفروش ترین کتاب های فروشگاه ما