دانلود پایان نامه دقت پیش‌بینی سود و بازده سهام شرکتها در دوره نخستین عرضه عمومی سهام

کتابهای مرتبط

توضیحــات تاریخ ارسال : (آبان ۳۰, ۱۳۹۵)

دانلود پروپوزال کارشناسی ارشد حسابداری دقت پیش‌بینی سود و بازده سهام شرکت‌ها در دوره نخستین عرضه عمومی سهام

 

Accuracy of IPO’s Earnings Forecast  and their Initial Returns

 

تعریف مسأله:

 

خرید سهام شرکت‌های جدیدالورود به بورس اوراق بهادار نسبت به سایر شرکت‌های عضو بورس، مخاطره بیشتری دارد؛ زیرا سرمایه گذاران درباره شرکت های جدیدالورود، اطلاعات زیادی ندارند (فیرث، ۱۹۹۸). به بیان دیگر، عدم تقارن اطلاعاتی میان مدیران و سرمایه‌گذاران بالقوه، مهم‌ترین مساله‌ای است که سرمایه‌گذاران در مورد این شرکت‌ها با آن مواجه‌اند. در چنین شرایطی شرکت‌های جدیدالورود ناگزیر به ارائه اطلاعاتی هستند که به سرمایه‌گذاران در تعیین قیمت سهام کمک کند. شواهد تجربی نشان می دهد سرمایه‌گذاران برای قیمت‌گذاری سهام به اطلاعاتی نظیر پیش‌بینی سود هر سهم که توسط مدیران گزارش می شود، توجه زیادی نشان می دهند (جگ و مک‌کنومی، ۲۰۰۳). این پیش‌بینی‌ها  بیانگر انتظارات مدیران در مورد عملکرد آتی شرکت است. بنابراین، دقت این پیش بینی ها برای سرمایه‌گذاران اهمیت زیادی دارد.

 

دقت پیش بینی سود گزارش شده توسط شرکت های جدیدالورود، اغلب در کشورهایی همچون استرالیا، بریتانیا، هنگ کنگ، مالزی، نیوزیلند و سنگاپور مورد توجه و مطالعه محققان قرار گرفته است.  این کشورها در خصوص اوراق بهادار، قوانین و مقررات و نهادهای مشابهی دارند. اوضاع ایران با این کشورها فرق دارد؛ بنابراین، شناسایی دقت و نقش سودهای پیش بینی شده در ایران امر لازمی است. در ایران کفه اقتصاد دولتی سنگین تر از کشورهای مورد اشاره است؛ تا حدی که اقتصاد ایران را می توان اقتصاد دولتی نام نهاد.

 

اما در سال های اخیر و بر اساس تجدید نظر در اصل ۴۴ قانون اساسی – که حدود و ثغور بخش های اصلی تشکیل دهنده اقتصاد ایران یعنی بخش دولتی، بخش تعاونی و بخش خصوصی را مشخص می سازد –  و همچنین تدوین چشم انداز بیست ساله، هدف اصلی دست اندرکاران اقتصادی کشور کاستن از فعالیت های اقتصادی دولت و گسترش بخش خصوصی است.  برای نیل به این هدف، لازم است بورس اوراق بهادار تهران و مناطق کشور فعال تر شود تا مسیر عرضه سهام شرکت های دولتی به عموم مردم هموار گردد. مقدمه عرضه عمومی سهام شرکت های دولتی، شفاف سازی است. گزارش سود پیش بینی شده توسط این دسته از شرکت ها، یکی از روش های شفاف سازی و کاهش عدم تقارن اطلاعاتی بین مدیران دولتی این شرکت ها و سرمایه گذاران بالقوه است. تا کنون دقت پیش بینی سودها در بورس اوراق بهادار تهران مورد مطالعه قرار نگرفته است. بنابراین، اولین هدف این تحقیق، آزمون دقت پیش بینی سود توسط شرکت های جدیدالورود به بورس اوراق بهادار تهران است.  دومین هدف تحقیق، آزمون رابطه دقت پیش بینی سودها و بازده سهام در دوره عرضه اولیه است.

 

فهرست مطالب

 

دقت پیش‌بینی سود و بازده سهام شرکت‌ها در دوره نخستین عرضه عمومی سهام  ۱
۱ – تعریف مسأله: ۳
۲ – سؤال‎های تحقیق ۴
۳ – فرضیه های تحقیق: ۴
۴ – سوابق پژوهشی موضوع: ۶
۵-  بیان روش و مراحل انجام کار تحقیق: ۸
۱-۵  جامعه آماری و نمونه تحقیق ۹
۲-۵ محاسبه بازده غیرعادی سهام جدید ۹
۳-۵ اندازه‌گیری خطای پیش‌بینی سود هر سهم توسط مدیران ۱۱
۴-۵ محاسبه بازده اولیه (ارزان فروشی) سهام جدید ۱۲
۶ – نتایج عملی قابل پیش بینی از تحقیق/ کاربرد یافته های تحقیق: ۱۳
۷ – معرفی منابع: ۱۴

 

قیمت فایل ۲۴,۰۰۰ تومان

 

خرید آنلاین پروپوزال کارشناسی ارشد حسابداری دقت پیش‌بینی سود و بازده سهام شرکت‌ها در دوره نخستین عرضه عمومی سهام

 

توجه : تمام مقالات و پایان نامه و پروژه ها به صورت فایل دنلودی می باشند و شما به محض پرداخت آنلاین مبلغ همان لحظه قادر به دریافت فایل خواهید بود. این عملیات کاملاً خودکار بوده و توسط سیستم انجام می پذیرد.

 

جهت پرداخت مبلغ شما به درگاه پرداخت یکی از بانک ها منتقل خواهید شد، برای پرداخت آنلاین از درگاه بانک این بانک ها، حتماً نیاز نیست که شما شماره کارت همان بانک را داشته باشید و بلکه شما میتوانید از طریق همه کارت های عضو شبکه بانکی، مبلغ  را پرداخت نمایید.

افزودن نــسخه صوتی

افـــزودن تصویر

افزودن برچسب

نــظرات کاربــران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.