دانلود پایان نامه رشته جوشکاری و مکانیک جوشکاری مقاومتی در میکرو اتصال ها ( Micro Resistance Welding )

 

چکیده:

 

همانطور که می دانید جوشکاری مقاومتی استفاده وسیعی در صنعت به خاطر تمیز بودن و سهولت انجام کار دارد و امروزه گستره استفاده از آن به میکرو اتصال ها و اتصالات بسیار کوچک نیز رسیده است . در جوشکاری مقاومتی به وسیله عبور جریان بالا از اتصال ( همراه با اعمال فشار ) و ذوب شدن فلزات در نقطه اتصال جوش شکل می گیرد .این نوع جوشکاری از لحاظ اصول شکل گیری جوش مانند جوشکاری مقاومتی معمولی است ( مانند نقطه جوش Spot Welding ). قطعات روی الکترود مسی پایین قرار گرفته و الکترود بالایی همراه با اعمال فشار به قطعات رسیده و با اعمال جریان بالا و ذوب شدن در نقطه اتصال جوش شکل می گیرد (شکل ۳) . تفاوت این نوع جوشکاری با جوشکاری مقاومتی ساده در این است که در این نوع جوشکاری به خاطر دقت بالای مورد نیاز، کنترل فرآیند مشکل است و دیگر اینکه لایه اکسید ایجاد شده به خاطر کوچک بودن منطقه جوش درصد قابل توجهی از جوش را تشکیل می دهد .

 

حیاتی ترین قسمت این فرایند جریان در نقطه تماس می باشد . در جوش مفاومتی معمولی جریان توسط یک دکمه وصل و سپس طی مدت معینی قطع می شود تا جوش شکل بگیرد ولی در این نوع جوشکاری جریان به یکباره وصل نشده بلکه ابتدا یک جریان کم به اتصال اعمال شده و بعد از مدت معینی به آرامی جریان زیاد میشود ، بعد از نگه داشتن در مدت معینی دوباره به آرامی کم می شود یعنی جریان به صورت یک پروفیل اعمال می شود و دستگاه تغذیه باید توانایی ایجاد این پروفیل جریان را داشته باشد . این امر به خاطر شکستن لایه های اکسید و کم کردن آن در فلز جوش انجام می شود . برای آگاهی از پروفیل جریان و بهترین شکل آن برای فلزات مختلف به مقالات تخصصی که در این زمینه تهیه شده مراجعه کنید .

 

کاربرد این نوع جوشکاری بیشتر در صنایع الکترونیک ، ساخت اتومبیل ، هوا فضا و ساخت تجهیزات پزشکی می باشد . از جمله کاربرد های آن در در صنایع الکترونیک می توان به اتصال سریع یک سیم به یک سیم دیگر یا قطعه دیگر اشاره نمود مانند ساخت سنسورها ، باتری ها و سلول های خورشیدی . استفاده آن در صنعت اتومبیل ایجاد جوش و اتصال در مونتاژهای سبک مانند سنسورها، سیستم ایر بگ و کنترل جرقه است . در صنعت پزشکی از این نوع جوشکاری در ساخت وسایلی مانند ابزارهای جراحی و سمعک ها استفاده می شود .جوشکاری مقاومتی میکرو اتصال ها یا Micro Resistance Welding یک روش مقرون به صرفه برای قطعات کوچک است که بسیار سریع بوده ( در حد کسری از ثانیه ) ،و بسیار تمیز است و قیمت هر اتصال در آن به خاطر مصرف جریان برق ناچیز و استفاده از تجهیزاتی که خیلی گران نیستند بسیار پایین است . با توجه به مزایای فوق استفاده از این روش به سرعت گسترش خواهد یافت .

 

کلمات کلیدی:
جوش
جوشکاری
میکرو اتصال
جوشکاری مقاومتی

 

فهرست مطالب

 

جوشکاری مقاومتی در میکرو اتصال ها ۱
شرح مطلب ۲
ساختمان ابزار جوشکاری ۵
مدار باد : ۶
عوامل مؤثر بر کیفیت جوش نقطه‌ای‌ ۱۰
معیارهای موجود برای کنترل کیفی جوش نقطه‌ای‌ ۱۰
روش تعویض نوک الکترودها ۱۰
جوشکاری ترمیت ( Thermit Welding ) 12
مزایای جوشکاری با اشعه الکترونی : ۱۶
جوشکاری اولتراسونیک پلاستیک ها ۱۷
جوشکاری مقاومتی در میکرو اتصال ها ( Micro Resistance Welding ) 19
جوشکاری سرب ۲۴
جوشکاری چدن با برنج یا لحیم سخت برنج ۲۴
جوشکاری منگنز ۲۵
جوشکاری برنج با گاز ۲۶
جوشکاری فولاد زنگ نزن با گاز ۲۸
جوشکاری فولادهای مولیبدونی ۲۹
جوشکاری مونل واینکونل ۳۰
جوشکاری طلا ۳۱
جوش پذیری چدن ها ۳۲
۱- ترکیب شیمیایی فلز جوش: ۴۲
۲- تمیزی ناحیه جوش: ۴۴
انتخاب فرآیند جوشکاری مناسب ۴۵
تاثیر حرارت ورودی بر خواص جوش ۵۰
جوشکاری آلیاژ AL-6XN 52
تعریف جوش  (Weld definition) 56
تاریخچه جوش  (WELDING HISTORY) 57
۷-۸- جوشکاری مقاومتی ۶۰
۱- ۷-۸- محافظت حرارتی : ۶۰
۲-۷-۸- حفاظهای کنترل ایمنی ۶۰
۳-۷-۸-  حفاظ گذاری ماشینهای جوشکاری : ۶۰
۸-۸- جوشکاری در فضای مسدود ۶۱
منابع و مآخذ: ۷۱

 

قیمت فایل ۲۷,۰۰۰ تومان

 

خرید آنلاین پایان نامه رشته جوشکاری و مکانیک جوشکاری مقاومتی در میکرو اتصال ها

 

توجه : تمام مقالات و پایان نامه و پروژه ها به صورت فایل دنلودی می باشند و شما به محض پرداخت آنلاین مبلغ همان لحظه قادر به دریافت فایل خواهید بود. این عملیات کاملاً خودکار بوده و توسط سیستم انجام می پذیرد.

 

جهت پرداخت مبلغ شما به درگاه پرداخت یکی از بانک ها منتقل خواهید شد، برای پرداخت آنلاین از درگاه بانک این بانک ها، حتماً نیاز نیست که شما شماره کارت همان بانک را داشته باشید و بلکه شما میتوانید از طریق همه کارت های عضو شبکه بانکی، مبلغ  را پرداخت نمایید.

محصولات پر فروش

پرفروش ترین کتاب های فروشگاه ما

دانلود کتاب زن بودن نوشتۀ تونی گرنت

کتاب زن بودن رویکردی استثنایی نسبت به زنانگی ترسیم می‌کند. به ز... 

دانلود کتاب بهترین سال زندگی تو

کتاب بهترین سال زندگی تو روشی اثبات شده برای رسیدن به اهداف بزرگ... 

زنان زیرک چرا مردان عاشق زنان زیرک می‌شوند؟

زنان ‌زیرک یا چرا مردها عاشق زنان زیرک می‌شوند؟ کتابی روان‌ ش... 

دانلود کتاب چگونه با هرکسی صحبت کنیم

دربارۀ کتاب دانلود کتاب چگونه با هرکسی صحبت کنیم: ۹۲ راهکار ساده برای ...