دانلود پایان نامه بررسی گرایش مدیران واحدهای آموزشی

کتابهای مرتبط

توضیحــات تاریخ ارسال : (آذر ۲۲, ۱۳۹۴)

 

دانلود پایان نامه رشته مدیریت دولتی بررسی گرایش مدیران واحدهای آموزشی *همراه با پرسشنامه

 

چکـیده :

 

مدیران واحدهای آموزشی که با هدف تعلیم و تربیت با معلمان ، کارکنان و والدین  دانش آموزان ارتباط دارند باید شیوه مدیریتی متفاوتی با سایر محیط های کاری مثل مراکز تولیدی و غیره داشته باشند . اگر مدیر به معلمین تحصیلکرده و با تجربه صرفاً به عنوان یک جزء ماشین تولید بنگرد مسلماً در انجام وظیفه خود با اشکال ، مقاومت کارکنان برای همکاری ، بروز درگیریها و در نتیجه فشارهای فزاینده محیط کار مواجه خواهد شد . ایجاد رابطه مطلوب توسط مدیر با معلمین ضمن ایجاد محیطی امن ، کارایی افراد را بالا می برد و رضایت شغلی را به همراه خواهد داشت.

 

هدف کلی پژوهش پی بردن به این مسئله است که مدیران واحدهای آموزشی عموماً گرایش کاری دارند یا گرایش به روابط انسانی یا حالتی متوسط از این دو ؟ و تا حد ممکن مشخص شود متغیرهایی مثل : میزان تحصیلات ، سابقه خدمت ، جنسیت ، سابقه مدیریت ، دوره های ضمن خدمت مرتبط با مدیریت و غیره ارتباطی با گرایش وی دارند ؟ همچنین بررسی شود در دوره های مختلف تحصیلی ( ابتدایی ،‌ راهنمایی و متوسطه ) مدیران از گرایش های مختلف برخوردارند یا خیر ؟

 

کلمات کلیدی:
گرایش کاری
گرایش به روابط انسانی
مدیران واحدهای آموزشی

 

مقدمه

 

از دیرباز در مورد روابط مدیر و افراد تحت مدیریتش ، نحوه تأثیرگذاری بیشتر بر افراد ، انجام وظایف توسط زیردستان با کمترین درگیری ، مشخص کردن عوامل عدم همکاری زیردستان با مدیر و خلاصه اینکه چگونه می توان دیگران را به کار واداشت ، مطالب زیادی گفته شده و تحقیقات فراوانی صورت گرفته است . همه تأکید دارند که برای رسیدن به هدف مطلوب چگونه افراد را سرپرستی کرد وآنهایی که در انجام وظیفه کوشا نیستند ، معین کرده و به ریشه یابی علل رفتار آنان پرداخت .با بررسی برخی اقدامات مدیریت ، متوجه می شویم از قدیم برای واداشتن افراد به کار تدابیری اتخاذ می شده است .

 

در ایران باستان به مطالعه مراحل کار و شیوه انجام آن به منظور تدوین قوانینی برای پرداخت حقوق و دستمزد اقدام می کردند (۱) . گویی مشوقهای مادی وتنبیهات از طریق اعمال فشار و مجازات یکی از روشهای بکارگیری افراد برای انجام وظایفشان بوده است .با ظهور اسلام مدیر به گونه ای دیگر به انسان نگاه می کند (۲) . انسان آفریده ای است مجهز به نیروی اراده و اختیار . بکارگیری شیوه های فشار و حصر و سلب آزادی علاوه بر اینکه انگیزه کار و فعالیت را ضعیف می کند و قوه ابتکار و خلاقیت را نابود می سازد ، نوعی ستیزه جویی با اراده حکیمانه الهی تلقی می گردد . از سوی دیگر ضرر اعطای آزادی کامل با افراد در انجام امور کمتر از اعمال فشار نیست . برای انجام بهینه امور توسط زیردستان علاوه بر مشوقهای مالی باید شخصیت آنان مورد تکریم قرار گیرد .

 

فهرست مطالب :

 

فصل اول: کلیات

 

سوالات پژوهش ۲
برخی از نتایخ تحقیق  ۳
مقدمه پژوهش       ۵
عنوان مساله ۵
پایه های نظری ۵
اهمیت پژوهش  ۸
اهداف پژوهش  ۱۰
سوالات تحقیق  ۸

 

فصل دوم:بررسی پیشینه پژوهش :

 

بررسی پیشینه پژوهش ۱۵

 

فصل سوم: پایان نامه ، متدلوژی پژوهش :

 

جامعه آماری ۲۸
ابزار اندازه گیری  ۲۸

 

فصل چهارم: یافته های پژوهش

 

بخش اول: هدف تحقیق ۳۰
بخش دوم: سایر یافته ها ۳۳

 

فصل پنجم :بحث و تفسیر نتایج :

 

بحث و تفسیر نتایج ۳۷

 

فصل ششم : منابع و مآخذ و پیوست :

 

منابع و مآخذ ۴۴
پیوست ها ۵۱

 

قیمت فایل ۴۹,۰۰۰ تومان

 

خرید آنلاین پایان نامه رشته مدیریت دولتی بررسی گرایش مدیران واحدهای آموزشی

 

توجه : تمام مقالات و پایان نامه و پروژه ها به صورت فایل دنلودی می باشند و شما به محض پرداخت آنلاین مبلغ همان لحظه قادر به دریافت فایل خواهید بود. این عملیات کاملاً خودکار بوده و توسط سیستم انجام می پذیرد.

 

جهت پرداخت مبلغ شما به درگاه پرداخت یکی از بانک ها منتقل خواهید شد، برای پرداخت آنلاین از درگاه بانک این بانک ها، حتماً نیاز نیست که شما شماره کارت همان بانک را داشته باشید و بلکه شما میتوانید از طریق همه کارت های عضو شبکه بانکی، مبلغ  را پرداخت نمایید.

افزودن نــسخه صوتی

افـــزودن تصویر

افزودن برچسب

نــظرات کاربــران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.