دانلود پایان نامه بررسی تاثیر بانکها بر نقدینگی

کتابهای مرتبط

توضیحــات تاریخ ارسال : (آذر ۲۲, ۱۳۹۴)

 

دانلود پایان نامه رشته اقتصاد بررسی تاثیر بانکها بر نقدینگی *نظر اساتید اقتصاد در این مورد نیز بصورت رایگان ضمیمه شده است

 

مقدمه:

 

امروزه پول وبانکداری از جمله مهمترین موضوعات اقتصادی دردنیا می باشند اهمیت مطالعه پول وبانک دراقتصاد رادردونکته می بایستی جست وجو نمود: اولاپول وبانک داری با توجه به ارتباط نزدیکی که باتغییرات حجم  پول ،تورم، بیکاری وتحولات اقتصادی دارد ،دارای اهمیت است . ثانیا،از آنجایی که در رابطه با موضوعات مختلف اقتصادی، جواب مطلق و مشخصی در بین کارشناسان و متخصصین اقتصادی وجود ندارد ،دارای اهمیت می باشد. البته این تنوع پاسخ ها ونیز جدال بین کارشناسان اقتصادی در رابطه با مسائل اقتصادی را می بایستی  درتحولاتی که هر روز درپول وبانکداری حاصل می شود جستجو نمود .زیرا هر روز موسسات پولی و مقررات جدیدی به منظور پاسخگوئی به مسائل و سیستمهای مالی ودرنتیجه رفتار انسانها در جوامع مختلف حاصل می گردد،دچار تحول می شود.

 

با پولی شدن اقتصاد،جایگاه سیاست های پولی وارزی به طورچشم گیری در مکاتب  اقتصادی تقویت گردید. سیاست های پولی به عنوان مکمل سایر سیاست های اقتصادی به طورموثر،میتواند برعرضه وتقاضای پول وهمچنین بخش حقیقی اقتصادی تاثیرگذار باشد.فناوری های جدید پولی وبانکی،تحولات سیاسی واقتصادی جهانی،همچون تشکیل اتحادیه ها،تقویت جایگاه سازمان جهانی و…زمینه رابرای جهانی شدن اقتصاد فراهم نموده است.دراین میان تاثیر سیاست های پولی  ورارزی ازنقش بسیاربا اهمیتی  برخورداراست.

 

ازسال ۱۳۶۸تاکنون نقدینگی حدوداً ۸۰ برابرشده یعنی دراین فاصله از۱۶۰۰میلیارد تومان  به ۱۳۰هزارمیلیارد تومان رسیده است که ازجمله دلایل آن می توان به کسری بودجه،ندانم کاریهای بانک مرکزی وبسیاری ازعوامل ریزودرشت دیگراشاره کرد دررابطه با بدهیهای خارجی ونقش آن درایجادنقدینگی بارشدبسیاربالا کافی است توجه شود که درسال۷۲تا۷۶ حدود۳۸۰۰میلیارد تومان فقط از این بابت افزایش پایه پولی داشتیم که با احتساب ضریب فزاینده۱۵٫۴هزارمیلیاردتومان رشد نقدینگی فقط ازسال۱۳۷۲تا۱۳۷۶ازاین ناحیه ایجادشده است.

 

کلمات کلیدی:
مدیریت ریسک
مدیریت نقدینگی بانکها
نقش بانکها بر میزان نقدینگی

 

بیان مساله:

 

طبق نظر اقتصاددانان نقش بانک ها به گونه ای است که عملا بتوانند آزادانه فعالیت کنند و با تجهیز منابع خود به جریان اقتصادی و سودآوری کمک کنند .و اینکه احتمالا اعطای تسهیلات به پروژه های پربازده بهتر از زودبازده خواهد بود تا بازدهی اقتصادی و بهرهوری افزایش یابد .و در رابطه با شرکتهای سرمایه گذار، اکثر اقتصاددانان معتقدند که بانکها ستون فعالیت این شرکتها هستند و وقتی خود بانکها با کمبود منابع روبه رو باشند توان سرویس دهی به شرکت زیرمجموعه ی خود را ندارند و نیز شرکت سرمایه گزار باید درصدد اینگونه محدودیتها برآید.

 

فهرست مطالب

 

تأثیر بانک ها بر روی میزان نقدینگی ۱
مقدمه: ۲
علت ۳
اهداف: ۳
بیان مساله یا مسائل علمی: ۴
اهمیت مسائل ازنظرعملی ونظری: ۵
روش تحقیق: ۷
متغیر وابسته دراین پژوهش: ۷
موانع ومحدودیتها: ۸
روشهای موثر در مدیریت نقدینگی بانکها ۱۴
نظارت و اندازه گیری خالص وجوه مورد نیاز ۱۵
کنترلهای داخلی  برای مدیریت ریسک نقدینگی ۱۶
نقش افشای کافی (اطلا‌عات) در بهبود وضعیت نقدینگی ۱۷
نقش ناظران ۱۷
ویژگیهای داراییهای نقد شونده در بانکها ۱۷
ویژگیهای بدهیها در بانکها ۱۸
وجوه بین بانکی ۱۸
مدیریت ریسک و نقدینگی ۲۰
ریسک نقدینگی ۲۰
مدیریت نقدینگی ۲۱
جهت کاهش و یا خنثی سازی این عوامل میتوان اقدامات زیر را انجام داد: ۲۲
مدلهای مدیریت نقدینگی بانکها ۲۳
نقدینگی وتولید ۲۵
نقش بانک ها درآزادسازی اقتصادی ۲۹
بانکهای مرکزی ونقش آنها برمیزان نقدیگی ۳۳
۶) نظارت بر بخش پولی: ۳۷
▪بانک مرکزی دو جایگزین و انتخاب دیگر نیز می تواند داشته باشد: ۳۸
ابزارهای سیاست پولی عبارتند از: ۳۹
جمع بندی ۴۸
نظر اساتید اقتصاد در مورد تأثیر بانک ها بر روی میزان نقدینگی ۴۹
راه حل ها وپیشنهادات: ۵۴
فهرست منابع ومأخذ ۵۵

 

قیمت فایل ۲۵,۰۰۰ تومان

 

خرید آنلاین پایان نامه رشته اقتصاد بررسی تاثیر بانکها بر نقدینگی

 

توجه : تمام مقالات و پایان نامه و پروژه ها به صورت فایل دنلودی می باشند و شما به محض پرداخت آنلاین مبلغ همان لحظه قادر به دریافت فایل خواهید بود. این عملیات کاملاً خودکار بوده و توسط سیستم انجام می پذیرد.

 

جهت پرداخت مبلغ شما به درگاه پرداخت یکی از بانک ها منتقل خواهید شد، برای پرداخت آنلاین از درگاه بانک این بانک ها، حتماً نیاز نیست که شما شماره کارت همان بانک را داشته باشید و بلکه شما میتوانید از طریق همه کارت های عضو شبکه بانکی، مبلغ  را پرداخت نمایید.

افزودن نــسخه صوتی

افـــزودن تصویر

افزودن برچسب

نــظرات کاربــران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.