دانلود مقاله کاربردهای شبکه عصبی در OCR (نسخه آپدیت شده + فایل ارائه در قالب PDF )

کتابهای مرتبط

توضیحــات تاریخ ارسال : (خرداد ۲۷, ۱۳۹۴)

کاربردهای شبکه عصبی در OCR (نسخه آپدیت شده + فایل ارائه در قالب PDF )

 

چکیده

 

این گزارش به بررسی کاربردهای شبکه های عصبی مصنوعی در بازشناسی شناسه های دستنویس اختصاص دارد. این کاربردها را میتوان به سه دسته تقسیم کرد: کاربرد در پیش پردازش، کاربرد در بخش بندی و کاربرد در دسته بندی. بعضی از کاربردهای پیش پردازشی مربوط به یادگیری فیلترهای مناسب برای بهبود تصویر، تعیین زاویه چرخش شناسه یا سند حاوی شناسه ها برای اصلاح آن و خوشه بندی پیکسل های مربوط به شناسه، برای باریک سازی آن است. در بخش بندی، از شبکه عصبی برای تعیین تعداد شناسه های موجود در تصویر ورودی و جداسازی آنها از هم استفاده می شود. در مهم ترین کاربرد یعنی دسته بندی، از شبکه عصبی برای تعیین دسته مربوط به الگوها استفاده می شود. علاوه بر استفاده از شبکه های عصبی جهت دسته بندی به صورت منفرد، از آنها به صورت ترکیبی نیز استفاده می شود. بعضی روش ها، شبکه عصبی را برای ترکیب خروجی بدست آمده از دسته بندهای منفرد به کار گرفته اند.

 

واژه های کلیدی:
پیش پردازش
Optical Character Recognition
OCR
شبکه عصبی
رمزگذاری ورودی

 

مقدمه

 

یکی از مسائل مهم در حوزه شناسایی الگو، بازشناسی شناسه‎های دست‎نویس است که تا کنون تحقیقات وسیعی روی آن به انجام رسیده و هنوز از بعضی جهات به عنوان یکی از مسائل باز مطرح است. توسعه روش‎های کارآمد جهت بازشناسی شناسه‎های دست‎نویس می‎تواند در شناسایی خودکار حروف و اعداد درج شده در فرم‎ها، مبالغ چک‎ها و بسیاری کاربردهای دیگر راهگشا باشد. بزرگ‎ترین چالش در این حوزه، تنوع شیوه‎های رسم شناسه‎ها است.

 

یکی از اولین مسائلی که شبکه‎های عصبی به عنوان گزینه‎ای برای حل آن مطرح شد، بازشناسی شناسه‎ها بود. امروزه، شبکه‎های عصبی مصنوعی به صورت گسترده در بازشناسی و تحلیل اسناد به کار می‎رود. بیشتر این تلاش‎ها به بازشناسی شناسه‎های مجزای دست‎نویس و چاپی اختصاص داشته، که اغلب با موفقیت همراه بوده است. تنوع شبکه‎های عصبی مورد استفاده در این حوزه قابل توجه است. از آن جمله می‎توان به پرسپترون چند لایه (MLP)، ماشین بردار پشتیبان (SVM)، شبکه‎های خود سازمانده (SOM)، شبکه‎های انجمنی و انواع دیگر اشاره کرد.

 

این گزارش، به بررسی کاربرد‎های شبکه‎های عصبی در مراحل مختلف سیستم‎ها بازشناسی شناسه‎های دست‎نویس اختصاص دارد. پس از مقدمه و در بخش دوم، به کاربرد‎های شبکه‎های عصبی در پیش‎پردازش تصاویر ورودی پرداخته می‎شود. در بخش سوم، موارد استفاده از شبکه‎های عصبی در بخش‎بندی مورد بررسی قرار می‎گیرد. در بخش چهارم، کاربردهای شبکه عصبی در دسته‎بندی مورد توجه قرار می‎گیرد. در بخش پنجم نیز، جمع‎بندی و پیشنهادات ارائه شده است.

 

فهرست

 

چکیده ۱
واژه های کلیدی ۱
مقدمه ۱
۲- پیش‎پردازش ۲
۲-۱- بهبود تصویر ۲
شکل ۱-۱) بهبود تصویر با استفاده از شبکه عصبی ۳
۲-۲- اصلاح چرخش ۴
۲-۳- باریک‎سازی ۴
۳- بخش بندی ۴
۴- دسته‎بندی ۶
۴-۱- بازنمایی الگو و رمزگذاری ۷
۴-۳- رمزگذاری ویژگی‎های ساختاری ۹
۴-۴- ساختارهای ترکیبی ۱۰
۵- جمع‎بندی و پیشنهادها ۱۲
مراجع ۱۴

 

قیمت فایل ۱۷,۰۰۰ تومان

 

خرید آنلاین مقاله کاربردهای شبکه عصبی در OCR (نسخه آپدیت شده + فایل ارائه در قالب PDF )

 

توجه : تمام مقالات و پایان نامه و پروژه ها به صورت فایل دنلودی می باشند و شما به محض پرداخت آنلاین مبلغ همان لحظه قادر به دریافت فایل خواهید بود. این عملیات کاملاً خودکار بوده و توسط سیستم انجام می پذیرد.

 

جهت پرداخت مبلغ شما به درگاه پرداخت یکی از بانک ها منتقل خواهید شد، برای پرداخت آنلاین از درگاه بانک این بانک ها، حتماً نیاز نیست که شما شماره کارت همان بانک را داشته باشید و بلکه شما میتوانید از طریق همه کارت های عضو شبکه بانکی، مبلغ  را پرداخت نمایید.

افزودن نــسخه صوتی

افـــزودن تصویر

افزودن برچسب

نــظرات کاربــران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.