دانلود مقاله موقعیت کلی نیروگاه گازی ری

کتابهای مرتبط

توضیحــات تاریخ ارسال : (اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۴)

موقعیت کلی نیروگاه گازی ری

 

مقدمه

 

نیروگاه گازی ری در زمینی به مساحت ۵۲۵۰۰۰ متر مربع در جاده قم ـ شهرک باقرشهر واقع در جنوب پالایشگاه تهران و به فاصله تقریبی ۷ کیلومتری شهر ری قرار گرفته است در اواسط سال ۱۳۵۵ کار نصب ۱۴ واحد آن شروع شد ( ۶ واحد آسک خریداری شده برای اهواز و و ۸ واحد هیتاچی خریداری شده برای بندرعباس ) در کمتر از ۸ ماه اولین واحد آن به مدار آمده و ۱۳ واحد دیگر در ظرف سه ماه بعد به مدار آمدند . در خلال نصب واحدهای فوق الذکر کار خرید و عقد قرارداد جهت نصب ۳۰ واحد دیگر با شرکت های مخلتف انجام پذیرفت و در پایان تابستان ۱۳۵۶ کار نصب این واحدها نیز به پایان رسید.

 

در رژیم گذشته و در دوره تحویل موقت ، کار نگهداری و تعمیرات واحدها توسط پرسنل خارجی انجام می‌گرفت که با سقوط رژیم و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی‌پرسنل خارجی به بهانه های مختلف و در برخی موارد حتی بدون تحویل دائم واحدها ، و با خیال توقف کامل نیروگاه در آینده نزدیک ، ایران را ترک نمودند ،‌ ولی همت و تلاش و پشتکار برادران متعهد و مسلمان ایرانی ، در زمان کوتاهی خلاء پرسنل خارجی را پر کرده و با به مدار آوردن تک تک واحدها که اکثراً هم دارای اشکالاتی بودند و با بهره برداری و انجام تعمیرات مختلف بطلان اندیشه آنان را به اثبات رساندند.

 

در سال ۱۳۶۰ تعداد ۴ واحد ، از واحدهای گازی آ.ا.گ این نیروگاه بعلت ضرورت هائی به شیروان منطقه خراسان و در سال ۱۳۸۰ تعداد دو واحد ، از واحدهای گازی هیتاچی به بندر عباس و نیز در سال ۱۳۸۱ تعداد یک واحد از واحدهای گازی آ. ا.گ به کیش انتقال داده شدند و در حال حاضر نیروگاه گازی ری دارای ۳۷ واحد گازی از ۵ شرکت مختلف ( آسک ـ هیتاچی ـ فیات ـ میتسوبیشی و آ.ا.گ ) می‌باشد که قدرت نامی‌نصب شده حدوداً ۱۲۰۰ مگاوات می‌باشد . در شرایط ISO ،‌ از آنجایی که قدرت عملی قابل تولید واحدهای گازی ارتباط مستقیم با درجه حرارت هوا ،‌‏ فشار و نوع سوخت ( گاز یا گازوئیل ) دارد . لذا تولیدی  عملی آن در فصول مختلف و با نوع سوخت مصرفی متفاوت خواهد  بود .

 

فهرست

 

موقعیت کلی نیروگاه گازی ری ۲
مقدمه ۲
نقش توربین گاز در صنعت برق : ۵
بررسی دیاگرم لاجیکی مراحل راه اندازی و بارگیری و توقف واحدهای میتسوبیشی ۹
بررسی مراحل پارالل ( وصل ژنراتور به شبکه ) ۳۰
کاهش و افزایش بار واحد ۳۲
بررسی توقف واحدهای میتسوبیشی ۳۳
نحوه بهره برداری واحدهای میتسوبیشی در حالت استاندارد و مواقع اضطراری شبکه ۳۶
تغذیه داخلی واحدهای میتسوبیشی ۴۱
سیستم کنترل واحدهای گازی میتسوبیشی ۵۲
سیستم کنترل توربین گاز میتسوبیشی : ۵۲
بلوک سخت افزاری واحدهای ملسک : ۵۵
مبانی عملکرد:‌ ۵۵
شکلهای صفحات بعد، ارتباط اجزاء سیستم کنترل را نشان می دهد.مراحل راه اندازی و کار واحد ۵۷
اشکالات و پیشنهادات راجع به واحدهای میتسوبیشی : ۶۰
ایمنی و کنترل ضایعات در محیط کار ۶۵
محدوده و کاربرد مقررات ایمنی فنی : ۶۷
پایان ۶۹

 

قیمت فایل ۱۲,۰۰۰ تومان

 

خرید آنلاین مقاله موقعیت کلی نیروگاه گازی ری

 

توجه : تمام مقالات و پایان نامه و پروژه ها به صورت فایل دنلودی می باشند و شما به محض پرداخت آنلاین مبلغ همان لحظه قادر به دریافت فایل خواهید بود. این عملیات کاملاً خودکار بوده و توسط سیستم انجام می پذیرد.

 

جهت پرداخت مبلغ شما به درگاه پرداخت یکی از بانک ها منتقل خواهید شد، برای پرداخت آنلاین از درگاه بانک این بانک ها، حتماً نیاز نیست که شما شماره کارت همان بانک را داشته باشید و بلکه شما میتوانید از طریق همه کارت های عضو شبکه بانکی، مبلغ  را پرداخت نمایید.

افزودن نــسخه صوتی

افـــزودن تصویر

افزودن برچسب

نــظرات کاربــران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.