دانلود مقاله موتور پله ای چیست و مشخصه های اساسی آن + ۷۱ صفحه پاورپوینت

کتابهای مرتبط

توضیحــات تاریخ ارسال : (شهریور ۲۱, ۱۳۹۴)

 

موتور پله ای چیست و مشخصه های اساسی آن + ۷۱ صفحه پاورپوینت

 

موتور پله ای چیست؟

 

موتور پله ای یک موتور الکتریکی هست که حرکت آن کاملا دقیق و از پیش تعریف شده می باشد که ورودی الکتریکی دیجیتال را به یک حرکت مکانیکی تبدیل می کند و با ارسال بیتهای ۰,۱ به سیم پیچهای آن ٬می توان آنرا حرکت داد. در واقع یک موتور پله ای ترکیبی از یک موتور الکتریکی DC و یک سلونویید است. موتورهای پله ای ساده توسط بخشی از یک سیستم دنده ای در حالت های موقعیتی معین قرار می گیرند، اما موتورهای پله ای نسبتا کنترل شده، می توانند بسیار آرام بچرخند.

 

موتورهای پله ای کنترل شده با کامپیوتر یکی از فرمهای سیستم های تنظیم موقعیت هستند، بویژه وقتی که بخشی از یک سیستم دیجیتال دارای کنترل فرمان بار باشند. این موتورها به صورت درجه ای دوران می کنند و با درجه های مختلف در بازار موجود هستند.در واقع واژه پله به معنی چرخش به اندازه درجه تعریف شده موتور است. مثلا استپ موتوری با درجه ۱.۸ باید ۲۰۰ پله انجام بدهد تا ۳۶۰ درجه یا یک دور کامل بچرخد (۱.۸X۲۰۰ = ۳۶۰ ) و یک استپ با درجه ۱۵ فقط باید ۲۴ پله برای یک دور کامل انجام بدهد (۲۴ X۱۵ =۳۶۰ ) . این ویژگی فوائد بسیار زیادی دارد از جمله امکان کنترل سرعت.

 

کلمات کلیدی:
موتور پله ای
Step Motors
موتور الکتریکی
اندوکتانس Inductance
درایور

 

ساختار موتور پله ای

 

این موتور عموما دارای چهار قطب میباشد که سیم پیچها بر روی این چهار قطب قرار می گیرند و شما با ارسال بیتهای ۰و۱به این سیم پیچها در واقع میدان مغناطیسی ایجاد می کنید که این میدان باعث حرکت روتورمغناطیسی موجود در داخل موتور پله ای می شود. البته میبایست این سیم پیچها را به توالی ۰ و ۱ کرد و گرنه موتور مطابق میل شما نخواهد چرخید. یکی از مشخصه های این موتور زاویه حرکت آن می باشد و هر موتوری زاویه حرکتی مخصوص به خودش را دارد. مثلا اگر موتوری زاویه حرکتش ۷درجه باشد٬ این موتور در هر بار ی که سیم پیچهایش حاوی ولتاژ می شوند٬ ۷ درجه در سمت حرکت عقربه های ساعت یا خلاف جهت آن بسته – به اینکه سیم پیچها با چه ترتیبی ولتاژ دار می شوند- خو اهد چرخید.

 

این ۷ درجه چرخش برای این موتور پله ای نمونه یک پله یا یک step محسوب می شود . پس یک موتور پله ای در یک دور کامل ممکن است.،۱۰۰تا ۲۰۰ پله کمتر یا بیشتر بسته به نوع موتور داشته باشد . شما حتی می توانید یک موتور پله ای را به صورت نیم پله یعنی با نصف زاویه حرکت راه اندازی کنید . این موتورها به صورت میکرو پله نیز حرکت می کنند . در واقع منظور ٬ حرکت خیلی ریز ودقیق است. وقتیکه شما یک موتور پله ای را از نزدیک می بینید متوجه تعدادی سیم رنگی می شوید که از موتور پله ای بیرون آمده در واقع این سیم ها هر کدام به سر یک سیم پیج متصل هستند و یک سیم بین تمام سیم ها مشترک است.

 

فهرست مطالب

 

مزایای موتور پله ای: ۶
معایب موتور پله ای: ۶
انواع موتور های پله ای: ۶
رلوکتانس متغیر VARIABLE RELUCTANCE : 7
آهنربای دایمی PERMANENT MAGNET: 8
HYBRID هیبرید: ۹
سیم پیچی موتورMOTOR WINDINGS: 10
سیم پیچی تک رشته ای UNIFILAR: 11
سیم پیچی دو رشته ایBIFILAR: 11
STEP MODES مد های پله: ۱۲
Full Step : 13
Half Step: 13
Micro Step: 15
ملاحظات طراحی:design consideration 16
اندوکتانس Inductance: 17
ارتباطات سری و موازی: ۱۷
ولتاژ درایور: ۱۸
سختی موتور: ۱۸
گرمای موتور: ۱۹
سیستم درایو: ۱۹
توالی ساز منطقی: ۲۰
کنترلر ورودی: ۲۰
انواع توالی سازها: ۲۱
استفاده از یک ریزپردازنده: ۲۲
برنامه ای برای درایو با استفاده از Z80: 24
انواع درایور: ۲۷
Unipolarدرایور: ۲۸
درایور Bipolar Chopper: 29
درایور                             : R / L 30
حذف کننده ها: ۳۱
حذف کننده دیودی: ۳۲
حذف کننده دیود – مقاومت: ۳۳
حذف کننده دیود زنر: ۳۴
حذف کننده خازنی : ۳۵
کاربرد موتورهای پله ای: ۳۶
چاپگر: ۳۷
رسام های گراف: ۳۷
درایو های دیسک سخت: ۳۷
ماشین های فاکس: ۳۸
منابع: ۳۹

 

قیمت فایل ۱۵,۰۰۰ تومان

 

خرید آنلاین مقاله موتور پله ای چیست و مشخصه های اساسی آن + 71 صفحه پاورپوینت

 

توجه : تمام مقالات و پایان نامه و پروژه ها به صورت فایل دنلودی می باشند و شما به محض پرداخت آنلاین مبلغ همان لحظه قادر به دریافت فایل خواهید بود. این عملیات کاملاً خودکار بوده و توسط سیستم انجام می پذیرد.

 

جهت پرداخت مبلغ شما به درگاه پرداخت یکی از بانک ها منتقل خواهید شد، برای پرداخت آنلاین از درگاه بانک این بانک ها، حتماً نیاز نیست که شما شماره کارت همان بانک را داشته باشید و بلکه شما میتوانید از طریق همه کارت های عضو شبکه بانکی، مبلغ  را پرداخت نمایید.

افزودن نــسخه صوتی

افـــزودن تصویر

افزودن برچسب

نــظرات کاربــران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.