دانلود مقاله قاچاق کالا و ارز

کتابهای مرتبط

توضیحــات تاریخ ارسال : (دی ۶, ۱۳۹۴)

 

دانلود مقاله رشته اقتصاد قاچاق کالا و ارز

 

چکیده:

 

مقاله حاضر به بررسی ریشه های وجود قاچاق و نقش آن در اقتصاد ، بررسی ابعاد مختلف مبارزه با قاچاق کالا ، آثار و پیامدهای آن همچنین به بررسی و تحلیل بحران اقتصاد جهانی می پردازد و در پایان به ارائه پیشنهادها و سیاستهای کاهش قاچاق اشاراتی شده است .

 

کلمات کلیدی :
قاچاق کالا و ارز
اقتصاد پنهان
بحران اقتصادی

 

مقدمه

 

متاسفانه در کشور ما بنا به دلایل مختلف و بعلت بی توجهی برخی از مسئولین قاچاق کالاهای مختلف ریشه دوانده، در این راستا سالهاست که قاچاق کالا و ارز ، اقتصاد کشورهای جهان را در معرض تهدید و نابودی قرار داده و اقتصاد سالم و پویا را به اقتصادی بیمار مبدل نموده متاسفانه آثار زیانبار این پدیده شوم در تمامی حوزه های فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی، سیاسی ، امنیتی ، انتظامی وحقوقی به خوبی ملاحظه شده بگونه ای که اقتصاد کشورها را در معرض فساد و تباهی قرار می دهد در ایران بعلت موقعیت خاص پلتیکی متاسفانه پدیده قاچاق کالا در مرزها بشدت رایج بوده و همه ابعاد زندگی مردم جامعه را تحت تاثیر قرار داده لذا تا نگرشهای مبارزه تنگاتنگ در مسئولین و مردم کشور وجود نداشته باشد این مشکلات افزایش خواهد یافت باید باورها و انتظارات و اعتقادات را طوری جهتگیری نموده تا مبارزه ای حساب شده ای را با این عناصر ناصواب در جامعه شاهد باشیم .

 

در جهان امروز یکی از مهمترین دلایل امنیت سیاسی و اجتماعی کشورها امنیت اقتصادی بوده لیکن مقابله با قاچاق می بایست با ابزارهای گوناگون و تحت برنامه ای منظم صورت پذیرد لذا تغییر مصرف ، توجه به جلوگیری از هجوم تبلیغات ، ترویج فرهنگ مصرف صحیح ، پرهیز از اسراف توجه به هنجارها و ارزشهای دیرینه جامعه می تواند در توسعه اقتصادی کشور به موج تقدم پیشگیری بر مقابله موثر تبدیل گردد که خود وظیفه ای بسیار مهم و ملی و سنگین برای احاد جامعه محسوب می شود ، لذا در این رابطه می بایست جایگاه مبارزه با قاچاق را در کانونهای جامعه به جوشش درآورد .

 

قاچاق کالا بویژه فرآورده های نفتی از جمله معضلاتی است که زیانهای پیدا و پنهان فراوانی را بر اقتصاد ملی کشور وارد می نماید و تقاضای فراوانی را در کشورهای همجوار بوجود می آورده معهذا در این زمینه قاچاقچیان از بهره مند شوندگان واقعی این شکاف عمیق بوده آنچه که امروز در سطح جهان بعنوان افزایش رقابت پذیری مطرح می باشد کلیه سازمانها ، گروهها و اقشار جامعه اعم از خصوصی ، دولتی و تعاونی را در بر می گیرد و شامل موارد مختلف از جمله ابعاد اجتماعی ، سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی و غیره می شود .
بهرحال با توجه به اقتصاد بیمار کشور رقابت پذیری در تولید کالاها در کشور بسیار حائز اهمیت بوده و در این زمینه نکات زیر نیز حائز اهمیت می باشد که توجه به فرآیند ذیربط تاثیر مثبتی بر رشد اقتصادی و کاهش قاچاق را در بر خواهد گرفت .

 

فهرست مطالب

 

موضوع : قاچاق کالا و ارز ۱
چکیده ۱
ریشه های وجود قاچاق ۱
نقش قاچاق در اقتصاد ۴
اقتصاد پنهان و مبارزه با قاچاق ۷
ابعاد مختلف مبارزه با قاچاق کالا ۹
نقش یارانه ها در کاهش قاچاق ۱۱
روشهای فعلی  بازار قاچاق ۱۲
رقابت اقتصادی و مهار قاچاق ۱۳
آثار و پیامدهای قاچاق کالا ۱۴
قاچاق اموال فرهنگی ۱۴
مدیریت فناوری و قاچاق کالا و ارز ۱۵
بررسی بحران اقتصاد جهانی قاچاق و تبعات آن ۱۵
انتقال بحران به دیگر کشورها ۱۶
تاثیرپذیری اقتصاد ایران از بحران جهانی ۱۶
الف) بخش بانکی ۱۶
پ) بازار سرمایه ۱۷
ت) بودجه عمومی دولت ۱۸
ث) بخش نفت ۱۹
چالشهای احتمالی بخش اقتصاد پنهان و قاچاق ۱۹
الف) نسبت کالاها با قاچاق ۲۰
ب) قاچاق با همسایگان ۲۰
پیش بینی های آثار بحران بر قاچاق کشور ۲۱
فرصتها و تهدیدهای قاچاق ۲۲
الف) فرصتها : ۲۲
ب) تهدیدها ۲۳
پیشنهادها و سیاستهای کاهش قاچاق ۲۴
پیشنهادهایی در جهت کنترل قاچاق ۲۵
نتیجه و ضرورت اقدامات جدی در مرزها بویژه مرزهای شرقی کشور ۲۷

 

قیمت فایل ۱۸,۰۰۰ تومان

 

خرید آنلاین مقاله رشته اقتصاد قاچاق کالا و ارز

 

توجه : تمام مقالات و پایان نامه و پروژه ها به صورت فایل دنلودی می باشند و شما به محض پرداخت آنلاین مبلغ همان لحظه قادر به دریافت فایل خواهید بود. این عملیات کاملاً خودکار بوده و توسط سیستم انجام می پذیرد.

 

جهت پرداخت مبلغ شما به درگاه پرداخت یکی از بانک ها منتقل خواهید شد، برای پرداخت آنلاین از درگاه بانک این بانک ها، حتماً نیاز نیست که شما شماره کارت همان بانک را داشته باشید و بلکه شما میتوانید از طریق همه کارت های عضو شبکه بانکی، مبلغ  را پرداخت نمایید.

افزودن نــسخه صوتی

افـــزودن تصویر

افزودن برچسب

نــظرات کاربــران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.