حرفه حسابرسی

 

مقدمه

 

وجود اطلاعات مالی قابل اتکا ، لازمه بقای جامعه امروزین است. فرد سرمایه گذاری که تصمیم به خرید یا فروش سهام می گیرد، بانکداری که در مورد تأیید یک تقاضای وام تصمیم می گیرد، و دولت برای وصول درآمد مالیات متکی بر اظهارنامه های مالیاتی، همگی بر اطلاعاتی اتکا می کنند که توسط دیگران تهیه شده است. در بسیاری از این موارد، هدفهای تهیه کنندگان این اطلاعات ، با هدفهای استفاده کنندگان از آن مغیر است. نیاز به وجود حسابرسان ، مستقل در چنین استدلالی مستتر است، یعنی افرادی با صلاحیت و صداقت حرفه ای که بتواند مشخص کنند اطلاعات مالی که بر آن اتکا می شود تصویری مطلوب و کامل از واقعیت امر است یا خیر.

 

بیشتر مؤسسات حسابرسی به شکل تضامنی اداره می شوند، هر چند که یک حسابرس مستقل می تواند در مؤسسه انفرادی خود یا در یک شرکت حرفه ای به کار حسابرسی بپردازد. شکل تضامنی در مقایسه با مؤسسه انفرادی دارای مزایای فراوانی است. هنگامی که دو یا چند حسابرس یا یکدیگر همکاری می کنند، امکان این که هر یک در کاری تخصص یابند افزایش می یابد و نوع میزان خدمات ارائه شده به صاحبکاران، مانند برنامه ریزی مالیاتی و خدمات مشاوره مدیریت، نیز ممکن است گسترش یابد. همچنین برای حسابرسان واجد شرایطی که در استخدام مؤسسه می باشند این امکان به وجود می آید که به سمت شریک مؤسسه ارتقا یابند. به وجود آوردن فرصت مشارکت برای کارکنان، یکی از عوامل  مهم جلب همکاری و حفظ افراد با لیاقت توسط مؤسسات حسابرسی است. شکل تضامنی مؤسسه حسابرسی، از راه تبادل نظر و بحث های شرکا درباره مشکلات حسابرسی و مسایل روز نیز فرصت هایی را برای رشد حرفه به وجود می آورد.

 

فهرست مطالب

 

عنوان                                   صفحه

 

مقدمه ……………………………. ۱

برنامه ریزی حسابرسی………………… ۳

آموزش حرفه ای در مؤسسات حسابرسی……… ۴

استمرار آموزش- واکنش حسابرسان نسبت به تحولات حرفه    ۶

نوسانات فصلی کار حسابرسان مستقل……… ۶

تنظیم طرح کلی حسابرسی………………. ۷

برنامه های حسابرسی…………………. ۸
متناسب سازی برنامه حسابرسی …………. ۱۱

بودجه های زمانی کار حسابرسی ………… ۱۳

خلاصه گزارشگری……………………… ۱۵

لیست حقوق و دستمزد ………………… ۱۶

منابع و مآخذ   ۱۷

 

قیمت فایل ۴,۰۰۰ تومان

 

خرید آنلاین مقاله حرفه حسابرسی

 

توجه : تمام مقالات و پایان نامه و پروژه ها به صورت فایل دنلودی می باشند و شما به محض پرداخت آنلاین مبلغ همان لحظه قادر به دریافت فایل خواهید بود. این عملیات کاملاً خودکار بوده و توسط سیستم انجام می پذیرد.

 

جهت پرداخت مبلغ شما به درگاه پرداخت یکی از بانک ها منتقل خواهید شد، برای پرداخت آنلاین از درگاه بانک این بانک ها، حتماً نیاز نیست که شما شماره کارت همان بانک را داشته باشید و بلکه شما میتوانید از طریق همه کارت های عضو شبکه بانکی، مبلغ  را پرداخت نمایید.

 1. saturn
  ۰۸:۳۳ مورخه ۱۶ اردیبهشت ۹۴

  با سلام . ضمن عرض ادب و قدردانی . سایت ابزار جستجو در کتاب ها و پایان نامه ها ندارد راهنمایی بفرمایید برای جستجو در لیست کتاب ها چه کنیم ؟

  • امیر (مدیریت)
   ۱۳:۱۲ مورخه ۱۶ اردیبهشت ۹۴

   سلام شما کافیه به قسمت پایان نامه دانشگاهی برید مقاله یا پایان نامه مورد نظر رو سرچ کنید سایت براتون لیست میکنه حتی عنوان کوچکی هم سرچ کنید براتون به نمایش در خواهد آورد
   سوالی دیگه ای بود در خدمتم

محصولات پر فروش

پرفروش ترین کتاب های فروشگاه ما

دانلود کتاب زن بودن نوشتۀ تونی گرنت

کتاب زن بودن رویکردی استثنایی نسبت به زنانگی ترسیم می‌کند. به ز... 

دانلود کتاب بهترین سال زندگی تو

کتاب بهترین سال زندگی تو روشی اثبات شده برای رسیدن به اهداف بزرگ... 

زنان زیرک چرا مردان عاشق زنان زیرک می‌شوند؟

زنان ‌زیرک یا چرا مردها عاشق زنان زیرک می‌شوند؟ کتابی روان‌ ش... 

دانلود کتاب چگونه با هرکسی صحبت کنیم

دربارۀ کتاب دانلود کتاب چگونه با هرکسی صحبت کنیم: ۹۲ راهکار ساده برای ...