دانلود مقاله ارزیابی خلاء های قانونی زیست محیطی در برخورد با واحدهای آلوده کننده شهر تهران

کتابهای مرتبط

توضیحــات تاریخ ارسال : (خرداد ۲۷, ۱۳۹۶)

ارزیابی خلاء های قانونی زیست محیطی در برخورد با واحدهای آلوده کننده شهر تهران

مسائل مربوط به محیط زیست و مبارزه با آلودگی و تخریب آن همانند بسیاری از موضوعات اجتماعی به دور از مسائل حقوقی نبوده و جنبه های گوناگون حقوقی به‌دنبال دارد

دانلود مقاله رشته محیط زیست

چکیده

مسائل مربوط به محیط زیست و مبارزه با آلودگی و تخریب آن همانند بسیاری از موضوعات اجتماعی به دور از مسائل حقوقی نبوده و جنبه های گوناگون حقوقی به‌دنبال دارد. شهر تهران به عنوان پایتخت ایران با مساحت حدود ۶۰۰ کیلومتر و جمعیتی حدود ۵/۶ میلیون نفر بیش از ۳۰٪ از کل صنایع کشور را در بر دارد. در تهران هر روز بیشتر از ۸۰۰ تن زباله خانگی بدون بازیافت با هزینه ای بسیار دفن شده و هر روز به طور متوسط بیشتر از ۱۵۰۰۰۰۰ مترمکعب آب شهر تهران در واحدهای تولیدی به فاضلاب تبدیل می‌شود.

صنایع تهران و اطراف آن سهم بسزایی بعد از تردد خودروها در بروز آلودگی های محیط شهری دارند. هدف از این مطالعه بررسی خلاء های قانونی در مجموعه قوانین و مقررات محیط زیست انسانی، همچنین ارائه راهکارهای لازم برای برخورد اصولی مراجع قضایی با مسئولان کارخانه‌ها، کارگاهها و غیره است. ارزیابی‌ها نشان داد که اعمال برخی موارد از جمله جلوگیری از گسترش بی رویه کارخانه‌های صنعتی در فضای مسکونی تهران، به روز شدن قوانین و مقررات، اعمال یکسان قوانین در خصوص خاطیان، تعطیل کردن واحدهای آلوده کننده و … می توانند در برقراری محیط زیست سالم شهر تهران مؤثر واقع شوند.

کلید واژه:

صنایع تهران

محیط زیست تهران

آلاینده های محیط زیست

مقررات زیست محیطی

مقدمه

محیط زیست عبارت است از آنچه فرایند زیستن را احاطه کرده و آن را در خود فرا گرفته و با آن در کنش متقابل قرار دارد. محیط زیست اثر بسیار گسترده‌ای بر چند و چون زندگی انسان دارد، به‌گونه‌ای‌که بهبود زندگی انسان در گرو بهسازی آن است. انسان برای زندگی در محیطی با کیفیت مطلوب نیاز به حقوق اساسی، آزادی، رفاه، برابری و محیط زیست سالم با حمایت رسمی مقامات دولتی و مسئولان دارد. بر این اساس تمامی کشورها باید مسئولیت متقابلی را برای حفاظت از محیط زیست بپذیرند.

فهرست مطالب

چکیده۱

کلید واژه۱

مقدمه۲

وضعیت محیط زیست شهر تهران۲

تاریخچه تدوین قوانین زیست محیطی در ایران۳

قوانین و مقررات زیست محیطی جنبه های گوناگون دارد:۴

بررسی برخی از قوانین و مقررات زیست محیطی مورد استفاده۵

ماده ۱۴ و ۱۵ و ۱۶ قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا۶

روش مطالعه۸

بحث و نتیجه گیری۹

منابع مورد استفاده۱۷

جدول (۱) اهم مشکلات زیست محیطی واحدهای مورد ارزیابی۱۸

جدول (۲) آثار زیان آور مواد موجود در  فاضلاب های خانگی و صنعتی (هالک، فرح السادات، ۱۳۵۹)۱۹

مابع ۲۲

قیمت فایل فقط ۱۴,۵۰۰ تومان

خرید آنلاین مقاله ارزیابی خلاء های قانونی زیست محیطی در برخورد با واحدهای آلوده کننده شهر تهران

توجه : تمام مقالات و پایان نامه و پروژه ها به صورت فایل دنلودی می باشند و شما به محض پرداخت آنلاین مبلغ همان لحظه قادر به دریافت فایل خواهید بود. این عملیات کاملاً خودکار بوده و توسط سیستم انجام می پذیرد.

افزودن نــسخه صوتی

افـــزودن تصویر

افزودن برچسب

نــظرات کاربــران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.