=
::: سـخـن روز : شجاعت یعنی : بترس ، بلرز ، ولی یک قدم بردار . .

موضوعات

تبلیغات

دانلود کتاب کارگاه هنر ۲

نام نویسنده : آموزش و پرورش
زبان : پارسی
تعداد صفحه : 232
قالب : PDF
حجم : 15.20 MB
دانلود کتاب کارگاه هنر ۲
:::: توضیحات :
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 41 امتیاز
Loading...

گاه ممکن است ، شیوه اجرای یک اثر هنری بسیار عالی باشد . اما اگر آن اثر فاقد یک ترکیب بندی موفق باشد ، با ناکامی مواجه است . بر این اساس کتاب حاضر به ارایه کیفیات بصری برای ایجاد یک اثر هنری موفق و همین طور فهم درست از پیام های تصویری می پردازد.

 

در دورانی که مقادیر قابل توجه و روز افزون از پیام های گوناگون در سطح جهان به صورت تصویر انتقال می یابد ، برای درست دیدن و درست استفاده کردن از آن باید به یادگیری زبان تصویر پرداخت. در کتاب کارگاه هنر ۱ به عناصر بصری هم چون خط ، شکل ، بافت ، ارزش و رنگ پرداخته شد . مبحث فضا در کتاب انسان ، فضا ، طراحی پرداخته شده است ، همچنین قواعد ژرف نمایی از حوزه فضا در کتاب کارگاه هنر یک یادآوری گردید . اما حیطه این کتاب ها فرصتی برای آشنایی با عناصر زمان به حد کفایت مطلب را ندارد و این موضوع در رشته تخصصی پویانمایی ، کمیک استریپ و تصویر سازی و … به صورت تخصصی پرداخته خواهد شد …

 

در این کتاب سعی شده است تا با استفاده از تصاویر متعدد آثار هنرمندان گذشته و معاصر ، سه هدف نگرشی ، دانشی و مهارتی مورد توجه قرار گیرذ و هنرجویان قدم به قدم مباحثی چون ضرب آهنگ (ریتم) ، حرکت ، مقیاس ، تاکید ، معادل و وحدت بصری را فرا گیرند . متاسفانه اغلب این مباحث مورد کم توجهی بوده است و در آموزش هنری به سادگی از آن گذشته اند چرا که نمونه آثار کمی در این زمینه در دسترس بوده است . حال امید است با آوردن نمونه های متعدد آثار هنرمندان از ابهام برخی از کیفیات بصری کاسته شود . شناخت این نکته که چگونه هنرمندان از قواعد ترکیب بندی تبعیت می کنند ، به هنرجو امکان می دهد تا اصول ترکیب بندی را بهتر بیاموزد . بنابراین پیشنهاد می شود ، برای تفهیم این موضوعات از تصاویر آثار هنرمندان بیشتری نیز استفاده شود .

 

نکته قابل توجه این است که مفاهیمی که در این کتاب مورد بحث قرار می گیرد ، اساسا محدود به زمان خاص نیست . مفاهیم در آثار هنری قرون گذشته یافت می شوند و هنر معاصر نیز روند تکاملی منطقی و طبیعی از هنر گذشته است . برای تقویت مهارت های تفکر و ارتقا توانایی ذهنی ، گفتاری و نوشتاری هنرجویان ، تمریناتی تحت عنوان با هم گفتگو کنیم تنظیم شده است و هنرجویان عزیز می بایست به یاری هنر آموز محترم نمونه های مناسبی را از کتابخانه ها جمع آوری و تحقیق کنند و درباره آن ها به تفکر ، گفتگو و نقد بپردازند . لازم است جهت نقد صحیح ، شیوه های نقد هنری را ضمیمۀ کتاب کارگاه هنر ۱ مطالعه نمایند .

 

فهرست کتاب

 

فصل ۱ : ضرب آهنگ بصری

فصل دوم : حرکت

فصل سوم : مقیاس و تناسب

فصل چهارم : تاکید بصری

فصل پنجم : تعادل

فصل ششم : وحدت

 

(2)(0)

نظرات کاربران (0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

نظری ارسال نشده است.

خبرنامه وطن پی دی اف

با وارد کردن آدرس ایمیل تان در کادر زیر و تایید آن از طریق ایمیل آخرین کتابها را در ایمیل تان تحویل بگیرید :

تمامی حقوق این سایت متعلق به وطن پی دی اف می باشد.