::: سـخـن روز : شجاعت یعنی : بترس ، بلرز ، ولی یک قدم بردار . .

موضوعات

تبلیغات

دانلود کتاب سفرنامه برادران شرلی

نام نویسنده : آنتونی شرلی
مترجم : آوانس - به کوشش : علی دهباشی
زبان : پارسی
تعداد صفحه : 277
قالب : PDF
حجم : 5.50 MB
دانلود کتاب سفرنامه برادران شرلی
:::: توضیحات :
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 56 امتیاز
Loading...

کتاب حاضر ، سفرنامه ی سر آنتوان شرلی و سر رابرت شرلی به ایران است . سفرنامه ی برادران شرلی از چنان اهمیتی برخوردار است که به عنوان یکی از ماخذ تاریخ صفویه مورد استناد قرار می گیرد .

 

این سفرنامه برای اولین بار با ترجمه ی شخصی به نام آوانس منتشر شد . مترجم در توضیح کار خود می نویسد در مدت توقف در فرنگ به علت علایق به اسناد تاریخی راجع به ایران در کتابخانه ی بریتیش میوزیم به این سفرنامه بر میخورد و دست به ترجمه ی آن می زند .

 

آوانس تاریخ دقیق ترجمه را ننوشته است و از احوال مترجم اطلاع چندانی در دست نیست . ولی دکتر محبت آیین حدس می زند که وی باید از همکاران مرحوم اعتمادالسلطنه بوده باشد که این سفرنامه را برای استفاده ی ناصر الدین شاه ترجمه می کند . نسخه ی خطی به همان صورت باقی می ماند تا در زمان احمد شاه به همت علی قلی خان سردار اسعد و به اهتمام احمد مشیر وسایل چاپ و نشرش فراهم می آید .

 

سفرنامه ی برادران شرلی یکبار در سال ۱۳۵۷ عینا از روی نسخه ی چاپی ۱۳۳۰ با مقدمه ی دکتر محبت آیین توسط کتابخانه ی منوچهری منتشر شد . بار دوم با حروف چینی مجدد و امروزی از روی نسخه ی اولیه با مقدمه ی اینجانب در سال ۱۳۶۲ توسط انتشارات نگاه منتشر شد و در چاپ سوم با افزودن چند مقاله از نصرالله فلسفی ، عباس اقبال آشتیانی و مقدمه ی دکتر محبت آیین بر چاپ دوم منتشر شد . اینک در چاپ چهارم مقاله ی احمد شعبانی نیز بر مجموعه ی قبلی افزوده و تقدیم علاقه مندان می شود .

 

طی سفرنامه ادعاهایی درباره ی پاره ای از مسایل اعتقادی ، رفتاری ما ایرانیان مطرح می شود که یا از سر نا آگاهی است یا تحریف مسلم تاریخی که در پایان کتاب به همه ی این نکات پاسخ گفته ایم .

(3)(3)

نظرات کاربران (0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

نظری ارسال نشده است.

خبرنامه وطن پی دی اف

با وارد کردن آدرس ایمیل تان در کادر زیر و تایید آن از طریق ایمیل آخرین کتابها را در ایمیل تان تحویل بگیرید :

تمامی حقوق این سایت متعلق به وطن پی دی اف می باشد.