=
::: سـخـن روز : شجاعت یعنی : بترس ، بلرز ، ولی یک قدم بردار . .

موضوعات

تبلیغات

دانلود کتاب زندگانی شاه عباس اول

نام نویسنده : نصرالله فلسفی
زبان : پارسی
تعداد صفحه : 1299
قالب : PDF
حجم : 38 MB
دانلود کتاب زندگانی شاه عباس اول
:::: توضیحات :
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 74 امتیاز
Loading...

شاه عباس جوانی باهوش و مدبر وجور و قدرت جو و آهندل و بیرحم و سخت کش بود . بدستیاری این صفات نیک و بد در مدت کوتاهی مدعیان قدرت شاه و سران صاحب نفوذ قزلباش را از میان برداشت و چنانکه آرزوی ایرانیان بود دست بسیاری از سرداران و حکام ترک نژاد را از فرمانروایی کوتاه کرد . استقلال سیاسی و وحدت ملی ایران پس از انقراض دولت ساسانی در حقیقت بهمت این پادشاه بزرگ تجدید شد و دولت ایران برهنمایی عقل و تدبیر او در سیاست داخلی و خارجی راه تازه ای پیش گرفت که مایۀ قدرت و بلند نامی و شهرت آن در سراسر جهان گردید .

 

در تاریخ زندگانی شاه عباس از وقایع سیاسی زمان و حوادث گوناگون داخلی و خارجی و جنگ ها و لشکرکشیهای  او سخنی بمیان نخواهد آمد مگر انجا که اشاره به برخی از این گونه وقایع ، برای اثبات یکی از خصوصیات زندگانی او لازم نموده باشد منظور از نگارش این کتاب شناسانیدن شخص شاه عباس و خصوصیات روحی و جسمی و اخلاقی او تعریف سیاست داخلی و خارجی و نظامی وی طرز رفتارش با مردم ایران و بیگانگانی که به این کشور آمده اند بیان عقاید مردم ایران و جهانگردان و فرستادگان بیگانه دربارۀ او و سایر مطالب و حقایقی است که صرفا مربوط به شخص وی باشد . بیان همۀ این مطالب مبتنی بر مدرک و شواهد مسلم و قطعی است و در معرفی این پادشاه بی هیچگونه ملاحظه و تعصب ، تمام صفاتش از نیک و بد مورد تحقیق و مطالعه قرار گرفته است .

 

کتابی که اکنون از نظر خوانندگان می گذرد در حقیقت مقدمه ای بر تاریخ زندگانی شاه عباس اول است . در این کتاب از پیش آمد ها و حوادثی که راه پادشاهی او را هموار کرد سخن گفته ایم اگر ترتیب سلطنت ایران پس از مرگ شاه طهماسب اول در مسر طبیعی پیش رفته بود ، شاید هرگز نوبت پادشاهی به شاه عباس نمی رسید و در این صورت قطعا وضع سیاسی و اجتماعی و بین المللی ایران رنگ دیگر می گرفت . در این مجلد برای اینکه حقیقت اوضاع پر آشوب ایران ، در فاصلۀ مرگ شاه طهماسب و جلوس شاه عباس ، بر خوانندگان آشکار شود ، از بیان وقایع سیاسی و اجتماعی ایران ناگزیر بوده ایم و از زندگانی شخص شاه عباس و خصوصیات اخلاقی و روحی وی ، که موضوع اساسی این تالیف است، کمتر سخن گفته ایم .

 

جلد ۱ کتاب زندگانی شاه عباس اول = ۳۲۸ صفحه

جلد ۲ کتاب زندگانی شاه عباس اول = ۵۳۸ صفحه

جلد ۳ کتاب زندگانی شاه عباس اول = ۴۳۳ صفحه

 

(2)(4)

نظرات کاربران (1)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

نویسنده دیدگاه:ناشناس, آبان ۲۶, ۱۳۹۴ ۹:۰۸ ق.ظ

ممنون از قرار دادن این کتاب ارزشمند

(۱)(۰)
پاسخ

خبرنامه وطن پی دی اف

با وارد کردن آدرس ایمیل تان در کادر زیر و تایید آن از طریق ایمیل آخرین کتابها را در ایمیل تان تحویل بگیرید :

تمامی حقوق این سایت متعلق به وطن پی دی اف می باشد.