::: سـخـن روز : شجاعت یعنی : بترس ، بلرز ، ولی یک قدم بردار . .

موضوعات

تبلیغات

دانلود کتاب ج‍اه‍ل‍ی‍ت‌ ق‍رن‌ ب‍ی‍س‍ت‍م‌

نام نویسنده : م‍ح‍م‍د ق‍طب‌
مترجم : محمدعلی عابدی
زبان : پارسی
تعداد صفحه : 435
قالب : PDF
حجم : 6.43 MB
دانلود کتاب ج‍اه‍ل‍ی‍ت‌ ق‍رن‌ ب‍ی‍س‍ت‍م‌
:::: توضیحات :
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 51 امتیاز
Loading...

کتاب ج‍اه‍ل‍ی‍ت‌ ق‍رن‌ ب‍ی‍س‍ت‍م‌ نوشتۀ م‍ح‍م‍د ق‍طب‌ – بدون شک بیش از هر چیزی نام این کتاب یک رشته علامت تعجب و پرسش فراوانی را در خط سیر خود نقش میزند ، برای اینکه مجرد خواندن این نام این تصور را در ذهن خواننده زنده می گرداند که چگونه در این قرن بیستم جاهلیتی وجود دارد ؟ آیا جاهلیت همان مقطع محدود و قطعه معینی از زمان نیست که روزگاری بر جزیره العرب حاکم بود و گذشت ؟ و علاوه بر آن آیا جاهلیت چگونه با علم و معرفت ، و تمدن و فرهنگ و صنعت ، و پیشرفت و ترقیات روز افزون مادی ، و نظامهای فکری و سیاسی قرن بیستم سازگار خواهد بود ؟

 

اما نویسنده این کتاب با بیان معنی و تفسیر حقیقت جاهلیت آنگونه که مفهوم اسلامی ، و تصریحات قرآنی ایجاب می کند با این پرسشها پاسخ می گوید ، و عقده این مشکلات پیچیده را با سر انگشت اندیشه می گشاید . سپس ، پس از تعیین حدود اصلی و ترسیم خطوط اساسی برنامه خود بخشی را به عنوان صفحه ای از تاریخ راجع به قیافه و مشخصات جاهلیت باز میکند و بخش دیگری به عنوان فساد در تصور ، پشت سر آن می آورد ، و چون هیچ زمانی فساد تصور از فساد در سلوک و رفتار جدا نمی تواند باشد ، بخش دیگری هم تحت عنوان فساد در سلوک می گشاید ، سپس در چند بخش دیگر به برسی دقیق و مشروح واقعیت بشریت می پردازد و سرانجام در همه ابعاد زندگی جاهلانه قرن بیستم به یک نتیجه قطعی می رسد ، و آنرا در بخشی جداگانه تحت عنوان : بشریت گریزی از اسلام ندارد بررسی می کند ، و در این بخش قاطعانه با دلیل و برهان ثابت می کند که اسلام تنها وسیله نجات و یگانه راه حل مشکل و راه رهایی بشریت از بدبختیها و تیره روزی ها است که هم اکنون در آن ها گرفتار است ، و چون بسیاری از اقوام و ملل ، بشریت را از توسل با این وسیله نجات ، و از پیمودن این راه رهایی بخش جلوگیری می کنند ، نویسنده تحت عنوان چرا آنان از اسلام بیزارند و چرا آنرا دشمن میدارند بدقت بررسی مینماید ، و علل بیزاری آنان را از اسلام بروشنی بیان می کند .

 

و سپس در پایان در بخشی هم به عنوان بازگشت انسان به سوی خدای خویش از آینده اسلام و بشریت سخن می گوید ، و در این بخش به روشنی ثابت می کند که انسان به فرمان فطرت و طبیعت خود نمی تواند مدت زیادی از خدای خویش دور بماند ، و روی این حساب است که در پایان کتاب امواج درخشان انوار خویش نوید و امید بخشی را که از دورهای دور نمایان است و آرام آرام چشم ها را به سوی خود خیره میسازد ، و نواهای گرم و آهنگ های دلنوازی را که در نهاد این جهان با کمال شیرینی و لطافت سروده شده و به گوش جان شنیده می شود به این ترتیب اعلام میدارد : انسان به سوی خدا باز خواهد گشت . باز خواهد گشت با ایمانی راسخ و عقیده ای محکم و عزمی استوار . آری به سوی خدا باز خواهد گشت .

(3)(1)

نظرات کاربران (0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

نظری ارسال نشده است.

خبرنامه وطن پی دی اف

با وارد کردن آدرس ایمیل تان در کادر زیر و تایید آن از طریق ایمیل آخرین کتابها را در ایمیل تان تحویل بگیرید :

تمامی حقوق این سایت متعلق به وطن پی دی اف می باشد.