::: سـخـن روز : شجاعت یعنی : بترس ، بلرز ، ولی یک قدم بردار . .

موضوعات

تبلیغات

دانلود کتاب تئوری اعداد

نام نویسنده : واتسلاو سرپینسکی
مترجم : پرویز شهریاری
زبان : پارسی
تعداد صفحه : 295
قالب : PDF
حجم : 7.98 MB
دانلود کتاب تئوری اعداد
:::: توضیحات :
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 81 امتیاز
Loading...

نظریۀ اعداد از دلچسب ترین مباحث ریاضی است . از یکطرف هر کس می تواند نیروی استدلال و تفکر خود را در میدان نبرد با قوانین شناخته و ناشناختۀ آن بیازماید و از طرف دیگر تنوع استدلالها و بی ارتباطی ظاهری که در مورد قوانین و روابط مربوط به آن چشم می خورد ، زیبایی خاص و بی نظیری به آن می دهد که جذبۀ آن هر علاقمندی را روزها و ماهها بخود مشغول می دارد .

 

وقتی خواننده صورت مسئله ای از این کتاب را می خواند ، اگر قبلا آنرا ندیده باشد ، در ابتدای کار خود را در مقابل معمایی می بیند و بنظرش می رسد که تنها یک معجزه می تواند مسیر استدلال او را معین کند . ولی وقتی به آن مشغول می شود و احتمالا از قسمت مربوط به حل آن کمک می گیرد با شادی فوق العاده ای احساس می کند که خود به نقش معجزه ساز در آمده است و به محیط اسرار آمیز و تاریک مسئله نور امیدی داده است و توانسته است بتدریج به کلید حل آن نزدیک شود . گاهی هم دهانش از تعجب باز می ماند که چگونه خود نتوانسته است ارتباطی به این سادگی و استدلالی به این روشنی را پیدا کند و راه حل مسئله را بگشاید .

 

خواننده در مقدمه و موخره و حواشی کتاب می بیند که این وضع مخصوص او نیست و بزرگترین ریاضی دانها هم در چنین احساسهایی با او شریک بوده اند و همین تشابه موقعیت ، او را قانع می کند که اگر بخواهد و حوصلۀ کار و تفکر را داشته باشد ، می تواند به جمع محققین مربوط به نظریۀ اعداد بپیوندد . اگر ترجمه و نشر این کتاب تنها همین اثر را بر روی خوانندۀ مستعد و علاقمند بگذارد ، اجری بزرگ برای مترجم فارسی آن خواهد بود .

 

(2)(2)

نظرات کاربران (0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

نظری ارسال نشده است.

خبرنامه وطن پی دی اف

با وارد کردن آدرس ایمیل تان در کادر زیر و تایید آن از طریق ایمیل آخرین کتابها را در ایمیل تان تحویل بگیرید :

تمامی حقوق این سایت متعلق به وطن پی دی اف می باشد.