=
::: سـخـن روز : شجاعت یعنی : بترس ، بلرز ، ولی یک قدم بردار . .

موضوعات

تبلیغات

دانلود کتاب انسان طبیعت معماری

نام نویسنده : مهندس عبدالحمید نقره کار
زبان : پارسی
تعداد صفحه : 249
قالب : PDF
حجم : 11 MB
دانلود کتاب انسان طبیعت معماری
:::: توضیحات :
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 32 امتیاز
Loading...

کتاب انسان ، طبیعت ، معماری مهندس عبدالحمید نقره کار منبعی غنی جهت پژوهش های دانشجویان کارشناسی و ارشد معماری در زمینه دروس مبانی نظری و حکمت هنر اسلامی نیز می باشد.

 

رویکردهای گوناگونی برای تعریف معماری وجود دارد که یکی از جامع ترین و کل گراترین آنها نگرش سامانه ای است .با این نگرش می توانیم معماری را کلیتی یکپارچه برای تامین اهداف سکونت و استقرار و انجام بهتر رفتارها و زندگی که دارای اجزاء مرتبط با هدف خود است تعریف نماییم .مهمترین نگرش های سامانه ای معماری را همچون یک سامانه طبیعی (ارگانیک) یا سامانه ساخته انسانی (ماشینی) تعریف نموده اند که براساس هر یک نظم ، وحدت و شکل و ساختار متفاوتی بر آن حاکم می شود. به گمان ما ساخته های انسانی که با عوامل فرهنگی و هویتی هم در ارتباطند را باید فراتر از مکانیزم ماشینی یا ارگانیزم طبیعی ، یک فراارگانیزم هوشمند انسانی نامید. گام بعدی تشریح زیرسامانه های معماری است که آنها را در پنج زیرسامانه (محیطی، انسانی، کارکردی، سازه ای و شکلی) می توان تعریف نمود.

 

-۲  آنچه به عنوان یک معماری جامع و فراسامانه ای تعریف می شود، معماری است که هر عضو نقش های گوناگونی در هر پنج زیر سامانه به عهده دارد و همه سامانه ها با هم یک کل یکپارچه همچون ابعاد وجودی انسان ارائه می نمایند .به عنوان نمونه در این فصل به پل خواجو اشاره گردیده است . در مقابل نگرش های یک جانبه فراوانی در معماری قرن بیستم مشاهده می شود که یا در رویارویی با این نگرش به سامان شکنی پرداخته و یا به طور یک جانبه تنها یک بعد را در معماری برجسته نموده اند.

(18)(3)

نظرات کاربران (1)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

نویسنده دیدگاه:ناشناس, مهر ۲۱, ۱۳۹۳ ۵:۳۹ ب.ظ

عالی بود ممنون از زحمتتون

(۳)(۰)
پاسخ

خبرنامه وطن پی دی اف

با وارد کردن آدرس ایمیل تان در کادر زیر و تایید آن از طریق ایمیل آخرین کتابها را در ایمیل تان تحویل بگیرید :

تمامی حقوق این سایت متعلق به وطن پی دی اف می باشد.