::: سـخـن روز : شجاعت یعنی : بترس ، بلرز ، ولی یک قدم بردار . .

موضوعات

تبلیغات

دانلود کتاب اصول و مبانی و تکنیک های سی تی اسکن

نام نویسنده : دکتر علی فیضی
زبان : پارسی
تعداد صفحه : 63
قالب : PDF
حجم : 3.66 MB
دانلود کتاب اصول و مبانی و تکنیک های سی تی اسکن
:::: توضیحات :
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 75 امتیاز
Loading...

دانلود کتاب اصول و مبانی و تکنیک های سی تی اسکن – در رادیو گرافی معمولی ، روی هم قرار گرفتن اعضا باعث پنهان ماندن بعضی ضایعات می شود . برای رفع این نقیصه ، ابتدا تومو گرافی معمولی ابداع شد ، ولی هیچ وقت نتوانست به طور کامل جای رادیو گرافی معمولی را بگیرد ، اما به عنوان یک روش تکمیلی در کنار آن باقی ماند.

در سال ۱۹۷۰ سی تی اسکن توسط هانسفیلد و با ارایه دستگاه سی تی اسکن اولیه EMI شرح داده شد . هنگامی که تکنیک جدید و پیشرفته سی تی اسکن پا به عرصه نهاد ، مقداری از مشکلات ذکر شده مرتفع گردید ، اما تاکنون این روش تشخیصی نیز نتوانسته است رادیو گرافی معمولی را کاملا کنار بگذارد .

معمولا روش های قدیمی تر موجود را نمی توان کاملا فراموش کرد و نمی توان ادعا نمود که یک تکنیک خاص تصویر برداری ، آخرین حرف را برای گفتن دارد . این روشهای قدیمی بودند که نردبان ترقی روشهای جدید شدند . در واقع تکنیک های جدید مکمل روشهای قدیمی هستند .

دستگاه های سی تی اسکن به سرعت متحول می شوند . سخت افزار و برنامه های کامپیوتری نیز روز به روز تغییر می کند و از یک دستگاه رادیولوژی محدود به نمایش آناتومی محض تبدیل به ابزاری برای نشان دادن اطلاعات فیزیولوژی و پاتولوژی گردیده است .

 

(1)(0)

نظرات کاربران (0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

نظری ارسال نشده است.

خبرنامه وطن پی دی اف

با وارد کردن آدرس ایمیل تان در کادر زیر و تایید آن از طریق ایمیل آخرین کتابها را در ایمیل تان تحویل بگیرید :

تمامی حقوق این سایت متعلق به وطن پی دی اف می باشد.