::: سـخـن روز : شجاعت یعنی : بترس ، بلرز ، ولی یک قدم بردار . .

موضوعات

تبلیغات

دانلود کتاب اس‍رار م‍رگ‌ و زن‍دگ‍ی‌

نام نویسنده : کامیل فلاماریون
مترجم : پزشکپور
زبان : پارسی
تعداد صفحه : 327
قالب : PDF
حجم : 4.12 MB
دانلود کتاب اس‍رار م‍رگ‌ و زن‍دگ‍ی‌
:::: توضیحات :
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 55 امتیاز
Loading...

روح کلمه ایست به قدمت تاریخ انسان و جوهریست که بیش از هر مسئلۀ دیگر فکر انسان را به خود مشغول داشته است. از قدیم الایام تاکنون از مذاهب گرفته تا فلسفه های پیشرفته و فرهنگ عامه و حتی خرافات دربارۀ روح اظهار نظر کرده اند و ذهن بشر را درگیر مسئله و وجودی نموده اند که به شهادت بزرگترین دانشمندان علوم تجربی خود علم در اواخر قرن بیستم پاسخ جامع و مانعی برای آن ندارد.

 

بطور کلی فلاماریون را عقیده بر آن است که در خلقت ، برتر از خواب و خوراک و پوشاک و بالاتر از کیفیات فیزیکی و شیمیایی پیکر انسانی چیز دیگری هم وجود دارد از قرون اولیه بسیاری از علما و افراد معمولی اجتماع بوجود و بقای روح معتقد بودند ولی دلایلی منطقی و قطعی برای اثبات این عقیده نداشتند .

 

فلاماریون در طی مطالعات نجومی و فلسفی و فیزیولوژی ( وظایف الاعضا ) در صدد کاوش و جستجوی قضایای روحی بر آمده است . با بسیاری از دانشمندان کشور های مختلف اروپا مکاتبه داشته و بدین وسیله مجموعه از حوادث روحی تهیه کرده است که شماره ی آن بر چند هزار بالغ می گردد .شمه ی از این حوادث روحی را در کتاب ( اسرار مرگ ) نقل میکند و از آن نتیجه میگیرد که در خلقت روحی وجود دارد و ناچار باید در مقابل آن ایمان بیاوریم .

 

شخصی مدعی بود که اگر چشم او را ببندند با اینحال میتواند بخواند . عده ی از علما گرد آمدند و با وسایل دقیق چشمان شخص مزبور را بستند بطوریکه به هیچ وجه رویت بوسیله ی چشم میسر نبود ، کتابی را در جلوی او گذاشتند ، آن را باز و شروع بخواندن کرد و غریب تر اینکه اظهار داشت در چند صفحه ی بعد فلان عبارت نوشته شده است و چون بکتاب رجوع کردند گفتار او را صحیح یافتند . چون در این آزمایش تمام وسایل برای جلوگیری از تردستی بعمل آمده بود – یکی از علما از مشاهده این قضایا چنان متعجب شد که بی اختیار فریاد بر آورد من نمی فهمم من نمی فهمم ! …

(0)(2)

نظرات کاربران (3)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

نویسنده دیدگاه:محمدرضا قیاسی, بهمن ۱۰, ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ

باسلام واحترام
اززحمات شماعزیزان درارسال کتاب ها تشکروقدردانی می کنم.
موفق وپایدارباشید

(۰)(۰)
پاسخ
نویسنده دیدگاه:امیر (مدیریت), بهمن ۱۱, ۱۳۹۲ ۹:۴۹ ب.ظ

خواهش میکنم دوست عزیز
موفق باشید

(۰)(۰)
پاسخ
نویسنده دیدگاه:شارمین, بهمن ۱۲, ۱۳۹۲ ۷:۰۲ ق.ظ

بسیار از تو بزرگوار ممنونم

(۰)(۰)
پاسخ

خبرنامه وطن پی دی اف

با وارد کردن آدرس ایمیل تان در کادر زیر و تایید آن از طریق ایمیل آخرین کتابها را در ایمیل تان تحویل بگیرید :

تمامی حقوق این سایت متعلق به وطن پی دی اف می باشد.