=
::: سـخـن روز : شجاعت یعنی : بترس ، بلرز ، ولی یک قدم بردار . .

موضوعات

تبلیغات

دانلود پایان نامه بررسی عوامل موثر بر اعتیاد جوانان

زبان : پارسی
تعداد صفحه : 67
قالب : doc
حجم : 141 KB
دانلود پایان نامه بررسی عوامل موثر بر اعتیاد جوانان
:::: توضیحات :
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 1 امتیاز
Loading...

 

دانلود پایان نامه رشته علوم اجتماعی بررسی عوامل موثر بر اعتیاد جوانان (مطالعه موردی:جوانان ۲۹- ۱۵ ساله در منطقه ۱۵ (مشیریه) در سال ۸۷- ۱۳۸۶)

 

مقدمه

 

مصرف مواد مخدر نه تنها از مشکلات جدی در میان نوجوانان و جوانان بوده و عوارض فردی، اجتماعی و خانوادگی فراوانی را به دنبال داشته است بلکه این عوارض تا سنین بزرگسالی نیز ادامه می‌یابد. عمده تلاش‌هایی که برای مقابله با ایفا امر صورت گرفته به درمان افراد مبتلا و پیش‌گیری از بازگشت علائم آنها مربوط می‌شود و پژوهش‌هایی که در این زمینه انجام گرفته، چگونگی ترک را نشان میدهد، اما تداوم و حفظ اثرات آن و جلوگیری از بازگشت مصرف، چندان آسان نمی‌باشد. در سالهای اخیر به دلیل ناکامی‌ها و هزینه‌های بالای فرآیندهای درمان و بازپروری، توجه و تمرکز، بیشتر بر روش‌های پیشگیری معطوف شده است. تاکنون بیشتر مطالعات در ارتباط با اجزای کوچک و قابل شناسایی عوامل خطر در مصرف مواد مخدر بوده است.

 

و شواهد اندکی در رابطه با اهمیت نسبی هر یک یا تعامل آنها در علت شناسی مصرف در دست میباشد با این حال، مطالعات جدیدتر، به ارزیابی طیف گسترده‌تری از عوامل خطر شناخته شده می‌پردازد. با توجه به دانش فعلی در مورد عوامل خطر مصرف مواد فرمول مشخصی را نمی‌توان برای پیشگیری ادامه داد، اما  می‌توان هدف‌های بالقوه‌ای را برای مداخله پیشگیرانه بدست آورد. این عوامل خطر به دو گروه تقسیم می‌شوند. گروه اول عوامل اجتماعی و فرهنگی (یعنی زمینه‌ای) هستند که گسترده‌ بوده و انتظارات قانونی و هنجاری برای رفتار ایجاد می‌کند، گروه دوم: شامل عواملی است که ریشه در افراد و محیط‌های بین فردی آنها دارد.

 

محیطهای بین فردی اصلی در زندگی جوانان عبارت از خانواده، مدرسه و گروه همسالان می‌باشد. به بیان دیگر (عوامل مختلف روانی- اجتماعی) نوجوانان را در معرض گرایش به مصرف مواد مخدر قرار می‌دهند. این عوامل ترکیبی از عوامل شناختی، نگرشی، اجتماعی، شخصیتی، دارویی، و رشدی می‌باشد. بعضی از نوجوانان مواد اعتیاد آور را برای مدت کوتاهی مصرف میکنند. ولی همین مصرف کوتاه مدت آنها را در اعتیاد مادام العمر گرفتار می‌سازد. این مصرف کوتاه مدت بر اساس این باور است که آنها با دیگران فرق دارند و بعد از این مدت کوتاه آزمایشی سرانجام آن را ترک خواهند کرد. (بوتوین ۱۹۹۷). ولی عوامل زیستی- روانی- اجتماعی مصرف مواد مخدر حتی به مقدار کم آنها را در دام اعتیاد نگه می‌دارد.

 

کلمات کلیدی:
مواد مخدر
اعتیاد
جوانان

 

فصل اول:
– مقدمه
– طرح مسئله
– اهمیت و ضرورت تحقیق
– اهداف تحقیق
– فرضیات تحقیق
– متغیرهای تحقیق
– تعیین متغیرهای مستقل و وابسته
– تعاریف مفاهیم

 

فصل دوم:
– مروری بر مبانی نظری (پیشینه تحقیق)
الف) تحقیقات در ایران (داخلی )
ب) تحقیقات سایر کشورها (خارجی)
–        نظریات تحقیق

 

فصل سوم:
– روش تحقیق
– جامعه آماری
– روش نمونه گیری
– تکنیک جمع آوری اطلاعات

 

فصل چهارم
– استخراج جداول یک بعدی
– استخراج جداول دو بعدی
– محدودیت های تحقیق

 

قیمت فایل ۲۹,۰۰۰ تومان
خرید آنلاین پایان نامه رشته علوم اجتماعی بررسی عوامل موثر بر اعتیاد جوانان

 

توجه : تمام مقالات و پایان نامه و پروژه ها به صورت فایل دنلودی می باشند و شما به محض پرداخت آنلاین مبلغ همان لحظه قادر به دریافت فایل خواهید بود. این عملیات کاملاً خودکار بوده و توسط سیستم انجام می پذیرد.

 

جهت پرداخت مبلغ شما به درگاه پرداخت یکی از بانک ها منتقل خواهید شد، برای پرداخت آنلاین از درگاه بانک این بانک ها، حتماً نیاز نیست که شما شماره کارت همان بانک را داشته باشید و بلکه شما میتوانید از طریق همه کارت های عضو شبکه بانکی، مبلغ  را پرداخت نمایید.

(0)(0)

نظرات کاربران (0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

نظری ارسال نشده است.

خبرنامه وطن پی دی اف

با وارد کردن آدرس ایمیل تان در کادر زیر و تایید آن از طریق ایمیل آخرین کتابها را در ایمیل تان تحویل بگیرید :

تمامی حقوق این سایت متعلق به وطن پی دی اف می باشد.