=
::: سـخـن روز : شجاعت یعنی : بترس ، بلرز ، ولی یک قدم بردار . .

موضوعات

تبلیغات

دانلود مقاله ساختمان و نحوه عمل آنزیم نیتروژناز

زبان : پارسی
تعداد صفحه : 39
قالب : doc
حجم : 379 KB
دانلود مقاله ساختمان و نحوه عمل آنزیم نیتروژناز
:::: توضیحات :
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 6 امتیاز
Loading...

دانلود مقاله ساختمان و نحوه عمل آنزیم نیتروژناز

 

چکیده:

 

نیتروژناز، آنزیم میکروبی است که مسوول تثبیت نیتروژن د رخاک می باشد. این عمل نیتروژن را برای گیاهان و دیگر موجودات عالی تر قابل استفاده می کند. هرساله میکرو ارگانیسم ها ۸ ۱۰ تن نیتروژن را از اتمسفر بصورت آمونیاک وارد خاک می کنند (۳ ).  این میکروارگانیسم ها به دو صورت آزاد و همزیست با ریشه گیاهان Legum در خاک وجود دارند. آمونیاک یا یون های آمونیوم در خاک می توانند توسط گیاهان و دیگر موجودات مصرف شده و در ساختمان اسیدهای آمینه و سایر ترکیبات دارای نیتروژن وارد شوند.
البته بدنبال تثبیت نیتروژن توسط آنزیم نیتروژناز، آمونیاک حاصله توسط میکروارگانیسم های دیگر و طی عمل نیتریفیکاسیون ابتدا به نیتریت و سپس به نیترات تبدیل می شود. این فرایند در خاک از اهمیت به سزایی برخوردار است زیرا منجر به تغییر بار از مثبت به منفی می گردد و در نتیجه این یون های منفی از ذرات خاک دارای بار منفی جدا شده و آزادانه و به صورت محلول در خاک درمی آیند و در نتیجه به راحتی توسط گیاهان جذب شده و به مصرف می رسند.نیتروژناز یک متالوآنزیم چندجزئی می باشد که از نظر ساختاری دارای سه ایزوزیم Mo- نیتروژناز، V- نیتروژناز و Fe- نیتروژناز است که در ادامه ی مطلب ساختار و عملکرد و تفاوت میان آنها، ژن های کدکننده این آنزیم ها، عملکرد و تنظیم عملکرد آنها را شرح خواهیم داد.

 

کلمات کلیدی:
آنزیم میکروبی
آنزیم نیتروژناز
تثبیت نیتروژن د رخاک
مراحل مکانیسم نیتروژناز
لیسیتین

 

دانشمندان دریافته اند که نوعی پروتئین گیاهی مشخص که فیتوهماگلوتیمین نامیده می شود، توان چسبیدن به سلول های قرمز خونی و همچنین التیام بخشی آن ها را نیز دارد. فیتوهماگلوتیمین برای بسیاری از انواع دیگر حیوانات نیز الزامی است. این پروتئین در گیاهان ، خصوصاً از خانواده  سبزی های خوردنی و بنشن بسیار فراوان دیده می شود .
همچنین می توان به وجود این پروتئین در بسیاری از بی مهره گان اشاره کرد.اولین باری که هموگلوتینین کشف شد، Concanavalin و دانه کرچک در آن وجود بود.مواردی که در بالا به آن ها اشاره شد و بسیاری دیگر از پروتئین های گیاهی و حیوانی که قابلیت چسبیدن به سطح سلول را دارند لیسیتین نامیده می شوند چرا که  این دسته از پروتئین ها به گروه های کربوهیدرات مشخص و ویژه ای در سطح سلول می چسبند. عقیده بر این است که لیسیتین بر روی سطح سلول گیاهی مستقر است. لیسیتین گیاهان و بی مهره گان به صورت پروتئین تدافعی برای حفاظت از سازواره و ارگانیسم آن ها که فاقد سیستم ایمنی هستند، ظاهر می شود.

 

فهرست

 

۱- لیسیتین …………………… ۵
۱-۱- Trifolin A……………5
۱-۲- Noduline…………….6
۲- ساختار و عملکرد نیتروژناز…….۹
۲-۱- فرآیند تهیه آمونیاک توسط آنزیم نیتروژناز………۹
۲-۲- پروتئین های تشکیل دهنده نیتروژناز……………..۱۰
۲-۳- مکانیسم تثبیت نیتروژن و عمل هیدروژنیزه شدن…………………………………..۱۱
۳- تولید سلول های E.coli از طریق نیتروژناز……………………۱۲
۳-۱- Molybdoferredoxin…………………………….12
۳-۲- Azoferredoxin………………………………………13
۳-۳- پروتئین های تثبیت نیتروژن…………………………..۱۴
۳-۴- ترتیب آرایش ژن های  K.pneumoniae…….15
۴- مکانیسم عمل نیتروژناز……..۱۶
۵- محصولات عمل نیتروژناز……۱۷
۵-۱- میزان تولید انرژی در واکنش نیتروژناز………….۱۷
۶- مراحل مکانیسم نیتروژناز…….۱۸
۷- الکترون دهنده ها و آنزیم نیتروژناز………………………………..۲۰
۸- واژه نامه ……………………………۲۱

 

قیمت فایل ۱۷,۰۰۰ تومان

 

خرید آنلاین مقاله ساختمان و نحوه عمل آنزیم نیتروژناز

 

توجه : تمام مقالات و پایان نامه و پروژه ها به صورت فایل دنلودی می باشند و شما به محض پرداخت آنلاین مبلغ همان لحظه قادر به دریافت فایل خواهید بود. این عملیات کاملاً خودکار بوده و توسط سیستم انجام می پذیرد.

 

جهت پرداخت مبلغ شما به درگاه پرداخت یکی از بانک ها منتقل خواهید شد، برای پرداخت آنلاین از درگاه بانک این بانک ها، حتماً نیاز نیست که شما شماره کارت همان بانک را داشته باشید و بلکه شما میتوانید از طریق همه کارت های عضو شبکه بانکی، مبلغ  را پرداخت نمایید.

(0)(0)

نظرات کاربران (0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

نظری ارسال نشده است.

خبرنامه وطن پی دی اف

با وارد کردن آدرس ایمیل تان در کادر زیر و تایید آن از طریق ایمیل آخرین کتابها را در ایمیل تان تحویل بگیرید :

تمامی حقوق این سایت متعلق به وطن پی دی اف می باشد.