=
::: سـخـن روز : شجاعت یعنی : بترس ، بلرز ، ولی یک قدم بردار . .

موضوعات

تبلیغات

دانلود مقاله توازن بار در ابرهای محاسباتی

زبان : پارسی
تعداد صفحه : 25
قالب : doc
حجم : 230 KB
دانلود مقاله توازن بار در ابرهای محاسباتی
:::: توضیحات :
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5 امتیاز
Loading...

مقاله توازن بار در ابرهای محاسباتی

 

A comparative study into distributed load balancing algorithms for cloud computing

 

چکیده:

 

اینترنت، از ابتدای آغاز کار خود تاکنون، دست خوش تحولات فراوانی شده است که بعضی از آنها موجب تغییر شیوه زندگی بشر در چند دهه اخیر گشته است. یکی از جدیدترین تغییرات در نحوه کارکرد اینترنت، با معرفی رایانش ابری صورت پذیرفته است. این فناوری جدید به دلیل ویژگی هایش به سرعت محبوب شده است چرا که در رایانش ابری همه نوع امکانات به کاربران، به عنوان یک سرویس ارائه شده است. طبیعتاً هر تغییر و مفهوم جدیدی در دنیای فناوری، مشکلات و پیچیدگی های خاص خود را دارد. بهره گیری از رایانش ابری نیز از این قاعده مستثنی نبوده و چالشهای فراوانی را پیش روی صاحب نظران این حوزه قرار داده است که از آن جمله میتوان به مواردی نظیر: توازن بار، امنیت، قابلیت اطمینان، مالکیت، پشتیبان گیری از داده ها و قابلیت حمل داده ها اشاره کرد.

 

با توجه به اهمیت فرآیند توازن بار در رایانش ابری، هدف این مقاله بررسی این فرآیند و مقایسه روشهای مطرح در این حوزه میباشد.گریدهای رایانشی مدل جدیدی برای توسعه رایانشهای موازی سنگین می باشد که هدف آن ایجاد یک ابررایانه انتزاعی با استفاده از منابع آزاددر شبکه های گسترده برای بسترهای نامطمئن چون اینترنت  می باشد. از آنجایی که در گریدهای رایانشی بستر ارتباطی و موجودیت منابع بسیار پویا است لذا مدیریت منابع از جمله توازن بار از مسائل مهم می باشد.در این مقاله ابتدا به توضیح و تعریفی از محاسبات ابری و مزایا و معایب آن پرداخته شده است و سپس به شرح توازن بارو بررسی و ارائه ی الگوریتم هایی در زمینه ی فوق و شرح الگوریتم کلونی مورچه پرداخته شده است.

 

کلیدواژه ها:
توازن ابر
رایانش ابر
چالش در ابر

 

مقدمه:

 

رایانش ابری مدلی بر پایه ی شبکه های بزرگ کامپیوتری مانند اینترنت است که الگویی تازه برای عرضه ،مصرف و تحویل سرویس های فناوری اطلاعات و سایر منابع اشتراکی رایانشی  با بکارگیری اینترنت را ارائه می کند.رایانش ابری راهکارهایی برای ارائه خدمات فناوری اطلاعات به شیوه های مشابه با صنایع همگانی پیشنهامی می کند.دلیل استفاده از واژه ی ابر اینست که پردازش ابری جزئیات فنی اش را از دید کاربران پنهان می سازد ولایه ای از انتزاع را بین این جزییات فنی و کاربران به وجود می آورد.به عنوان مثال آنچه یک ارائه دهنده ی سرویس نرم افزاری  در رایانش ابری ارائه می کند ،برنامه های کاربردی تجاری برخط است که از طریق مرورگر وب یا نرم افزار های دیگر به کاربران ارائه می شود .نرم افزارهای کاربردی و اطلاعات روی سرورها ذخیره می گردند و براساس تقاضا در اختیار کاربران قرار می گیرد.جزئیات از دید کاربر مخفی می مانند و کاربران نیازی به تخصص یا کنترل در مورد فناوری زیر ساخت ابری که از آن استفاده می کنند ندارند.رایانش ابری را گروهی تغییر الگوواره ای می دانند که دنباله روی تغییری ست که در اوایل دهه ۱۹۸۰ از مدل رایانه بزرگ به مدل کارخواه-کارساز صورت گرفت.

 

فهرست مطالب

 

توازن بار در ابرهای محاسباتی ۱
چکیده: ۲
۱-مقدمه: ۳
۲-تعریف ۳
۲-۱-تاریخچه ۴
۳-مقایسه با مدلهای دیگر رایانش ۵
۴-مزایای اصلی رایانش ابری: ۶
۵-چالش ها ۷
آسیب پذیری دربرابر رکوداقتصادی: ۷
۶-۱-توازن بار چیست؟ ۱۰
۶-۳-انواع الگوریتمهای توازن بار[۳] ۱۱
۶-۳-۱-توازن بار ایستا(Static) 12
۶-۳-۲-توازن بار پویا(Dynamic) 12
۶-۴-مسأله توازن بار را می توان به صورت یک فرآیند تصمیم گیری چهار مرحله ای دانست: ۱۳
۶-۵-معیارهای الگوریتمهای توازن بار[۱] ۱۴
۶-۶-الگوریتمها و روشهای توازن بار[۷] ۱۵
• گرایش نمونه گیری تصادفی ۱۶
• روش کارتن ۱۶
• توازن بار مبتنی بر سرور برای سرویسهای توزیع شدهی اینترنتی ۱۷
• منطق فازی ۱۷
• مدل پیام گرا ۱۸
• الگوریتم Min-Min 19
• الگوریتم Min-Max 19
• الگوریتمهای توازن بار دو مرحلهای OLB + LBMM 19
• الگوریتم Queue-Idle-Join 20
• روش کولونی مورچه ها[۱۴] ۲۰
مقایسه ی الگوریتم ها ی مطرح شده [۱۸] ۲۱
۶-۶-۱-چگونگی یافتن کوتاهترین مسیر توسط مورچه ها[۲۲] ۲۲
نتیجه: ۲۳
REFERENCES 24

 

قیمت فایل ۱۴,۰۰۰ تومان

 

خرید آنلاین مقاله توازن بار در ابرهای محاسباتی

 

توجه : تمام مقالات و پایان نامه و پروژه ها به صورت فایل دنلودی می باشند و شما به محض پرداخت آنلاین مبلغ همان لحظه قادر به دریافت فایل خواهید بود. این عملیات کاملاً خودکار بوده و توسط سیستم انجام می پذیرد.

 

جهت پرداخت مبلغ شما به درگاه پرداخت یکی از بانک ها منتقل خواهید شد، برای پرداخت آنلاین از درگاه بانک این بانک ها، حتماً نیاز نیست که شما شماره کارت همان بانک را داشته باشید و بلکه شما میتوانید از طریق همه کارت های عضو شبکه بانکی، مبلغ  را پرداخت نمایید.

(0)(0)

نظرات کاربران (0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

نظری ارسال نشده است.

خبرنامه وطن پی دی اف

با وارد کردن آدرس ایمیل تان در کادر زیر و تایید آن از طریق ایمیل آخرین کتابها را در ایمیل تان تحویل بگیرید :

تمامی حقوق این سایت متعلق به وطن پی دی اف می باشد.